Ogromny pech reprezentanta Polski!

Niezwykle skuteczny w ostatnich tygodniach Adam Buksa nie weźmie udziału w listopadowym zgrupowaniu reprezentacji Polski, a co za tym idzie również dwóch ostatnich meczach eliminacji Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Na drodze 25-latkowi stanęła kontuzja!

Ogromny pech reprezentanta Polski!

Buksa nie pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji

O ogromnym pechu napastnika broniącego na co dzień barw New England Revolution, klubu amerykańskiej Major League Soccer, w oficjalnym komunikacie prasowym poinformował we wtorek 2 listopada Polski Związek Piłki Nożnej. Zarówno na swojej stronie internetowej, jak i w mediach społecznościowych.

„Adam Buksa z powodu złamania III kości śródstopia nie weźmie udziału w listopadowym zgrupowaniu reprezentacji. Zawodnika czeka kilkutygodniowa przerwa w treningach. Na ten moment sztab kadry nie przewiduje dodatkowych powołań w miejsce kontuzjowanego Buksy.” – poinformował na Twitterze rzecznik reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski.

Każdego kontuzjowanego piłkarza żal, ale Adama Buksy zwłaszcza, bo ostatnimi czasy zdobył w reprezentacji pięć goli. Szczęście w nieszczęściu, że w pełni zdrowia są już Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik, którzy zostali powołani wraz z Robertem Lewandowskim i Karolem Świderskim. Napastników nie powinno więc zabraknąć. Sprawdź listopadowe powołania Paulo Sousy!

Przypominamy, że Biało-Czerwonych w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze czekają jeszcze dwa spotkania. W piątek 12 listopada podopieczni trenera Paulo Sousy zagrają z Andorą, a w poniedziałek 15 listopada podejmą na PGE Narodowym w Warszawie reprezentację Węgier.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X