OFICJALNIE! Tomas Pekhart ponownie piłkarzem Legii Warszawa

Czeski wieżowiec Tomas Pekhart, dwukrotny mistrz Polski z Legią Warszawa i król strzelców PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2020/21, wraca do stołecznego klubu! Rosły napastnik podpisał z „Wojskowymi” kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku.

Fot.: Legia Warszawa via Accredito.com (materiały prasowe)

Tomas Pekhart wrócił do Legii Warszawa

Takiego właśnie napastnika brakowało w talii Kosty Runjaicia. Rosłego, potrafiącego się zastawić i świetnie czującego się w walce o górne piłki oraz lisa pola karnego. Te wszystkie cechy posiada właśnie najnowszy nabytek 15-krotnych mistrzów Polski. Co równie ważne, zawodnik ten nie będzie potrzebował miesięcy na aklimatyzację w nowym środowisku, bo z warszawskimi realiami zapoznał się już w przeszłości.

Przypominamy, że Tomas Pekhart był dziewiątym w historii królem strzelców w barwach Legii i jednocześnie czwartym obcokrajowcem, który dokonał tej sztuki. Jego bramki w wielkim stopniu przyczyniły się wywalczenia tytułu mistrzowskiego w 2021 roku. Dzięki dobrej postawie na polskich boiskach zagrał z reprezentacją Czech na UEFA Euro 2020.

Powrót Tomasa Pekharta rozszerzy nasze możliwości w ataku. Jego charakterystyka jest nam potrzebna – bo to nie tylko gra w powietrzu, ale też instynkt i wykończenie, dzięki którym w ostatnich latach był najskuteczniejszym zawodnikiem Legii. Mam nadzieję, że jego bramki pomogą nam osiągnąć lepsze wyniki. Powrót Tomasa to również pozytywny sygnał mówiący o tym, że Legia reprezentuje sobą dobry poziom sportowy i zawodnicy, którzy mieli międzynarodową karierę, chcą u nas grać – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Czeski zawodnik może pochwalić się naprawdę dużym doświadczeniem. W karierze klubowej występował m.in. w Bundeslidze, Championship, Segunda Division, lidze greckiej, tureckiej i izraelskiej. Oprócz tytułów w Polsce zdobywał również mistrzostwo Czech, Izraela i Puchar Grecji. Ostatnie pół roku spędził w tureckim Gaziantep FK.

Podczas drugiego podejścia do występów w Legii Warszawa Tomas Pekhart będzie występował z numerem „7”. Najbliższa okazja już w sobotę 4 lutego, kiedy to „Wojskowi” zmierzą się na wyjeździe z KGHM Zagłębiem Lubin w ramach 19. kolejki sezonu 2022/23 PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Źródło: meczyki.org/Legia Warszawa

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button