Oficjalnie: Ruch Chorzów zagra rundę wiosenną na stadionie Piasta Gliwice

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN poinformowała dzisiaj o wydaniu zgody na rozgrywanie domowych spotkań Ruchu Chorzów na Stadionie Miejskim w Gliwicach, gdzie tam mecze w PKO Ekstraklasy rozgrywa Piast Gliwice.

Ruch Chorzów mecze domowe Fortuny 1 Ligi w rundzie wiosennej rozegra na stadionie Piasta Gliwice. Foto: Piast Gliwice/Twitter

Podopieczni Jarosława Skrobacza wiosną zagrają mecze domowe w Gliwicach

Niebiescy nie mogą rozgrywać spotkań przy ulicy Cichej w Chorzowie z powodu wycięcia jednej z wież oświetleniowych, przez co rozgrywanie meczów na tym stadionie jest niemożliwe. Ostatnio mówiono, że podopieczni Jarosław Skrobacza mecze domowe zagrają na Stadionie Śląskim, jednak ostatecznie Ruch Chorzów rozegra mecze na stadionie Piasta Gliwice.

Dla Ruchu Chorzów jest to drugi powrót na Stadion Miejski w Gliwicach. Wcześniej, bo w 2014 roku z powodu renowacji murawy na stadionie przy Cichej. Niebiescy musieli rozegrać w Gliwicach spotkania w eliminacjach Ligi Europy z FC Vaduz, Esbjerg FB i Metalistem Charków, a także rozegrali ligowy mecz z Górnikiem Łęczna.

– Zamknięcie stadionu i konieczność wycięcia jednego z masztów oświetleniowych spadło na nas jak grom z jasnego nieba. Szybko jednak musieliśmy się otrząsnąć i szukać obiektu zastępczego dla naszego zespołu. Podobnie jak 9 lat temu, pomocną dłoń wyciągnęły do nas Gliwice i klub Piast. Jesteśmy wdzięczni za chęć pomocy i życzliwość w tak trudnej dla nas sytuacji. Nasza drużyna będzie miała w Gliwicach dobre warunki do rozgrywania spotkań, a kibice do ich oglądania. Oczywiście chcemy jak najszybciej wrócić na Cichą, bo wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Nasza droga nie jest łatwa, ale razem jesteśmy w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu – mówi Seweryn Siemianowski, Prezes Ruchu Chorzów.

– Pomoc między klubami w moim odczuciu jest czymś naturalnym i w wielu innych sytuacjach także powinniśmy się wspierać, dlatego też między innymi z tego powodu podjęliśmy decyzję o zawiązaniu współpracy. To duże wyzwanie dla obu Klubów, ale jestem pewien, że wspólnymi siłami jemu podołamy. Zawarta umowa, prócz faktu dzierżawy stadionu w dni meczowe przewiduje współpracę organizacyjną na wielu płaszczyznach z tym związanych – przyznał Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Za użyczenie obiektu Ruchowi Chorzów w Gliwicach do końca rundy wiosennej zapłaci Miasto Chorzów.

Źródło: Ruch Chorzów

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x