OFICJALNIE: Robert Kubica pojedzie w GP Włoch Formuły 1!

Spekulowano o tym od kilkudziesięciu godzin, ale w środowe popołudnie w końcu przyszło oficjalne potwierdzenie. To ponownie Robert Kubica zastąpi Kimiego Raikkonena w bolidzie wyścigowym Alfa Romeo Racing Orlen i pojedzie w Grand Prix Włoch, które zaplanowano na najbliższy weekend! To niezwykle prestiżowe zawody, rozgrywane na legendarnym torze Monza.

OFICJALNIE: Robert Kubica pojedzie w GP Włoch Formuły 1! (Fot.: Alfa Romeo Racing ORLEN/Twitter)

FORMUŁA 1: Kubica wystartuje w GP Włoch 2021

Jako pierwszy o możliwym starcie Roberta Polaka w najbliższy weekend poinformował portal TVP Sport. Później doniesienia te potwierdzały również inne media, w tym branżowe, również zagraniczne. W tym miejscu warto przypomnieć, że Robert Kubica w trwającym sezonie Formuły 1 jest rezerwowym kierowcą teamu Alfy Romeo Racing ORLEN, który do 5 września od czasu do czasu zastępował Kimiego Raikkonena w sesjach treningowych czy bodajże raz w kwalifikacjach.

Przełomowy był poprzedni tydzień, w którym doświadczony polski kierowca stanął przed szansą udziału w wyścigu. Miała to być jednorazowa akcja, ale doniesienia z początku tygodnia dawały szansę na jeszcze jeden występ. Wszelkie wątpliwości, co do startu Polaka w niedzielnym wyścigu rozwiało oficjalne oświadczenie teamu Alfa Romeo Racing ORLEN, które zostało opublikowane między innymi w mediach społecznościowych. Poniżej zamieszczamy grafikę, która znalazła się na Twitterze.

W oświadczeniu zespołu przypomniano raz jeszcze, że powodem absencji Kimiego Raikkonena jest zakażenie koronawirusem, które uniemożliwiło mu start już podczas GP Holandii, w którym również zastąpił go Robert Kubica. Polak ukończył zmagania na piętnastym miejscu, a dzień wcześniej wyprzedził w kwalifikacjach obu kierowców Haasa.

Wyścig o Grand Prix Formuły 1 zaplanowano na niedzielę 12 września. Tradycyjnie w piątek rozpoczną się treningi, a w sobotę kwalifikacje.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button