OFICJALNIE: Jakub Kiwior piłkarzem Arsenalu Londyn! Astronomiczny kontrakt Polaka

W poniedziałkowe popołudnie doszło do finalizacji transferu Jakuba Kiwior z włoskiej Spezii do Arsenalu Londyn! Dzięki niemu 22-letni stoper stał się jednym z najdroższych piłkarzy z Polski w historii futbolu oraz jednym z lepiej zarabiających, bo w ekipie lidera Premier League otrzymał naprawdę godne wynagrodzenie.

Fot.: Arsenal Londyn via @Arsenal on Twitter

Jakub Kiwior w Arsenalu Londyn! Ile zarobi?

Szczegółowe warunki transferu nie zostały podane oficjalnie do wiadomości publicznej, ale według dziennikarza Nicolo Schiry, specjalizującego się we włoskim rynku transferowym, „Kanonierzy” musieli wyłożyć za jednego z najbardziej utalentowanych reprezentantów Polski aż 25 milionów euro a kolejne 5 milionów w europejskiej walucie zapisano w bonusach.

CZYTAJ TEŻ: Cezary Kulesza wybrał nowego selekcjonera reprezentacji Polski!

Więcej na polskich piłkarzach zarobiło tylko kilka klubów. Bayern Monachium sprzedał Roberta Lewandowskiego za około 45 milionów euro (+5 mln w bonusach). Krzysztof Piątek kosztował AC Milan aż 35 milionów euro, a Arkadiusz Milik SSC Napoli około 32 milionów w europejskiej walucie. Czwartego na liście Grzegorza Krychowiaka, który przechodził do Paris Saint-Germain za 27,5 mln euro, Jakub Kiwior może „przeskoczyć”, jeśli aktywowane zostaną klauzule bonusowe.

Kontrakt Jakuba Kiwiora ma obowiązywać aż do 30 czerwca 2028 roku, a na jego mocy obrońca reprezentacji Polski ma zarabiać około 2,5 miliona euro za każdy sezon! Przeliczając na złotówki po obecnym kursie to około 11 200 000 PLN rocznie, 940 000 PLN miesięcznie, 215 000 PLN tygodniowo czy 31 000 PN dziennie. Astronomiczne wynagrodzenie, choć nie w świecie brytyjskiego futbolu, gdzie najlepsi zarabiają zdecydowanie więcej. Trzeba jednak pamiętać, że Kiwior znalazł się dopiero na początku swojej drogi.

Jakub Kiwior o podpisaniu kontraktu z Arsenalem Londyn

Jakub Kiwior pierwszego wywiadu po podpisaniu wieloletniej umowy z Arsenalem Londyn udzielił oficjalnemu portalowi aktualnego lidera Premier League i głównego kandydata do sięgnięcia po tytuł w sezonie 2022/23. Mowa rzecz jasna o stronie internetowej Arsenal.com:

„Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem swoje nazwisko na koszulce Arsenalu, po prostu się roześmiałem! Byłem bardzo szczęśliwy widząc swoje nazwisko na koszulce tak wielkiego klubu. Dla mnie to niesamowicie szczęśliwy moment i szczyt możliwości gry dla tak wielkiego klubu (…) Zawsze marzyłem o grze w Premier League. Wiedziałem, że nie będzie to łatwe, a jeśli dostanę szansę, to wiedziałem, że będę musiał ją jak najlepiej wykorzystać, ponieważ było to jedno z moich największych marzeń. Dla mnie to najlepsza liga. Jestem zachwycony, że tu jestem (…) To dla mnie ogromne, że Arsenal był zainteresowany i że mogę tu być. Zdaję sobie sprawę, że Arsenal to ogromny klub w najwyższej lidze, więc tak naprawdę nie musiałem myśleć o niczym innym. Byłem po prostu zachwycony i naprawdę chciałem przyjść (…)” – mówił Jakub Kiwior w rozmowie z redakcją Arsenal.com.

22-letni obrońca nie będzie oczywiście pierwszym Polakiem, który zagra dla „Kanonierów”. Szlak przetarli mu między innymi Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny czy Krystian Bielik. Z dwoma ostatnimi Kiwior gra obecnie w reprezentacji, więc z pewnością przed podpisaniem umowy zasięgnął ich opinii o klubie. Trzeba jednak powiedzieć sobie jasno, to była po prostu oferta nie do odrzucenia, więc pewnie żadne opinie nie przekonałyby defensora do zmiany decyzji.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button