OFICJALNIE! Arkadiusz Milik piłkarzem Juventusu Turyn!

W poniedziałkowy poranek Juventus Turyn potwierdził sprowadzenie Arkadiusza Milka. Reprezentant Polski do „Starej Damy” dołączył na podstawie rocznego wypożyczenia z Olympique Marsylia, które może zakończyć się transferem definitywnym 28-letniego napastnika ze Śląska.

OFICJALNIE! Arkadiusz Milik piłkarzem Juventusu Turyn! (Fot.: Juventus Turyn/@juventusfc on Twitter)

Arkadiusz Milik zagra w Juventusie Turyn

Poznaliśmy też warunki, na jakich polski napastnik dołączył do ekipy włoskiego potentata. Francuzi z tytułu wypożyczenia zarobią 800 tysięcy euro, a drugie tyle zapisano w bonusach. Około 100 tysięcy euro zgarną również menadżerowie „Arkadiuszo”. To mniej niż wcześniej donosiły media, które spekulowały, że mowa o 2 milionach w europejskiej walucie i ośmiu kolejnych w przypadku wykupu.

Ostatecznie umowa między klubami nie zawiera obowiązkowego wykupu. Będzie on fakultatywny. „Juve” będzie musiało zapłacić siedem milionów euro. Dwa kolejne zapisano w klauzulach bonusowych.

Arkadiusz Milik w klubie z Turynu będzie zapewne zmiennikiem, ale to i tak lepsza pozycja niż ta, którą miał w ostatnich tygodniach w OM, gdzie został praktycznie odsunięty. Polak w Serie A powinien dostawać swoje minuty, co jest ważne zwłaszcza w kontekście listopadowo-grudniowych Mistrzostw Świata w Katarze.

Milik będzie miał też okazję zagrać w Lidze Mistrzów UEFA, gdzie Juventus trafił do jednej grupy z Paris Saint-Germain, Benficą Lizbona i Maccabi Hajfa. W ekipie „Starej Damy” 28-letni Polak spotka Wojciecha Szczęsnego, co z pewnością ułatwi aklimatyzację.

W sobotę o godzinie 18:30 nowy klub Arkadiusza Milika zmierzy się w hitowym starciu z AS Romą. Wątpliwe, że napastnik reprezentacji Polski zadebiutuje już podczas niego.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x