Od czwartku 12. kolejka TAURON Ligi siatkarek! (Plan transmisji na 9-13 grudnia)

Ponownie od czwartku do poniedziałku rozgrywane będą spotkania TAURON Ligi siatkarek, gdzie rozpoczynamy właśnie rundę rewanżową sezonu regularnego. Wszystkie pojedynki dwunastej serii gier będzie można obejrzeć na żywo w telewizji lub w Internecie! Jak to będzie wyglądało w szczegółach?

Od czwartku 12. kolejka TAURON Ligi siatkarek! (Plan transmisji na 9-13 grudnia) [Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga]

TAURON Liga: Zapowiedź 12. kolejki

Na półmetku fazy zasadniczej sezonu 2021/2022 TAURON Ligi siatkarek dwunastozespołowej stawce przewodzi Grupa Azoty Chemik Police, zespół prowadzony przez Jacka Nawrockiego, który pomimo dwóch porażek na koncie wyprzedza Developres Bella Dolina Rzeszów. Ekipa z Podkarpacia tylko raz zaznała smaku porażki, ale pogubiła trochę punktów przez tie-breaki. Pisząc krótko, policzanki zdobyły o jeden punkt więcej (28 do 27). Kolejne pozycje zajmują ŁKS Commercecon Łódź, IŁ Capital Legionovia Legionowo, Grot Budowlani Łódź i E.Leclerc Moya Raodmka Radom, która zamyka górną połowę tabeli z dorobkiem 20 punktów.

Na czele dolnej części znajduje się beniaminek UNI Opole, który na inaugurację rozgrywek postraszył nieco siatkarki z Polic. Czy uda się to również na wyjeździe? Jakieś szanse na to są, bo Chemik grał w tygodniu mecz Ligi Mistrzyń CEV. To spotkanie jednak dopiero w niedzielę.

Wcześniej, bo już w czwartek o godzinie 17:30 Joker Świecie podejmie Grot Budowlanych Łódź. Łodzianki uporały się już z większością problemów zdrowotnych, więc w rundzie rewanżowej powinny rozpocząć marsz w górę ligowej tabeli i wiele wskazuje na to, że rozpocznie się on na dobre właśnie dziś.

Swoje spotkania powinni wyrywać też inni faworyci, czyli zespoły z Radomia, Rzeszowa, Łodzi, Polic i Legionowa. Te ostatnie zakończą 12. kolejkę TAURON Ligi wyjazdowym meczem #VolleyWrocław, który może być jednym z najbardziej zaciętych podczas nadchodzącego weekendu.

TAURON Liga: Plan transmisji 12. kolejki

Fakt, że wszystkie mecze nadchodzącej kolejki rozgrywek TAURON Ligi siatkarek będzie można obejrzeć na żywo jest już normą od kilku dobrych tygodni. Nie inaczej będzie również w dniach 9-13 grudnia, kiedy to trzy pojedynki będzie można zobaczyć na sportowych antenach Telewizji Polsat, a drugą połowę na platformie Polsat Box Go.

Fot.: @TAURONLiga on Twitter

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button