Obrońca tytułu Iga Świątek pokonuje Azarenkę w 3 setach

Rozstawiona z numerem 5 Iga Świątek zrobiła kolejny krok w kierunku pierwszej obrony tytułu w swojej karierze w Australii, pokonując Victorię Azarenkę 6:3, 2-6, 6:1. Pojedynek trwał 1 godzinę i 57 minut, tyle jej zajęło by awansować do półfinału.

Obrońca tytułu Iga Świątek pokonuje Azarenkę w 3 setach

Iga Świątek pewnie pokonuje Azarenkę

Poprzednie spotkanie Świątek z Azarenką miało miejsce w trzeciej rundzie US Open 2020, kiedy miała 19 lat i była na 53 miejscu rankingu WTA. Pomimo imponującego występu, Azarenka była w stanie awansować 6-4, 6-2 w drodze do swojego piątego finału Wielkiego Szlema.

Od tego czasu Polka mocno ugruntowała swoją pozycję w czołówce rankingu najlepszych tenisistek na świecie, a większość ich rewanżu w Adelajdzie była imponującą grą Polki najwyższej jakości, w którym obie tenisistki starały się narzucić drugiej swoją grę.

Modyfikacje taktyczne Igi Świątek i jej charakterystyczne instynkty rywalizacji uniemożliwiły Azarence skuteczną grę w pierwszy secie, dopiero w secie drugim kilka dobrych zagrań pozwoliło Azarence przechylić seta na jej stronę. Trzeci set to pokaz siły Igi Świątek i ostateczna wygrana do jednego gema.

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. Dziennikarz od 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Obrońca tytułu Iga Świątek pokonuje Azarenkę w 3 setach

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P