Obrona Albanii zatrzyma Lewandowskiego?

Czy jakikolwiek zespół w Europie jest w stanie zatrzymać Lewandowskiego w aktualnej formie? Altin Lala, były reprezentant Albanii, uważa, że nie. Mimo wszystko, nie traci nadziei przed czwartkowym spotkaniem w ramach el. MŚ 2022.

Obrona Albanii zatrzyma Lewandowskiego?
Obrona Albanii zatrzyma Lewandowskiego?

Lewandowski w wybornej formie

„Super Express” przeprowadził rozmowę z 45-letnim Altinem Lalą, legendą reprezentacji Albanii. Wszystko to w kontekście czwartkowego spotkania Polaków właśnie z drużyną narodową tego kraju. Nie mogło zabraknąć pytań przede wszystkim o dobre i mocne strony obu drużyn. Przy plusach mówiono w kadrze Polski przede wszystkim – co oczywiste – o Robercie Lewandowskim.

Lala uważa, że „Lewy” jest obecnie w tak wysokiej formie, iż jego zatrzymanie to piekielnie trudne zadanie. Co więcej, były piłkarz uważa, iż nie ma na ten moment takiej reprezentacji na świecie, która byłaby w stanie zagwarantować powstrzymanie napastnika Bayernu Monachium przed zdobywaniem goli.

„Autobus” jedynym wyjściem dla Albanii?

Jak postawimy autobus przed bramką, to go zatrzymamy. W jego obecnej formie nie ma chyba reprezentacji w Europie, albo i na świecie, która może go zatrzymać i nie dopuścić do strzelenia gola przez niego. Dlatego w czwartkowym meczu Polska jest dla mnie faworytem” – nie kryje Lala i dodaje, że polski kapitan mocno rozwinął się od czasu gry w Dortmundzie: „Miałem okazję grać przeciwko Lewandowskiemu, gdy występował jeszcze w Borussii Dortmund. Już wtedy można było rozpoznać jego talent, ale później rozwinął się nieprawdopodobnie„.

Według aktualnych doniesień medialnych, Robert Lewandowski wyjdzie na mecz z Albanią od pierwszych minut. Było to do przewidzenia, patrząc na podejście Paulo Sousy do oszczędzania „Lewego” przed ważniejszymi pojedynkami. W bramce zagra Wojciech Szczęsny, a od pierwszego gwizdka sędziego najprawdopodobniej zobaczymy także Kamila Glika. Wszystko wskazuje na to, iż Grzegorz Krychowiak także będzie mógł zagrać i to mimo ostatnich problemów ze zdrowiem.

Reprezentacja Polski zagra z Albanią w dniu 2 września o godzinie 20.45.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button