Nowy prezes Rakowa. Nie, to nie Leśnodorski

Nie wywołany do tablicy przez media Bogusław Leśnodorski, a Piotr Obidziński został nowym prezesem Rakowa Częstochowa.

Piotr Obidziński (fot. Raków Częstochowa)
Piotr Obidziński (fot. Raków Częstochowa)

Nowy prezes Rakowa Częstochowa odejmie posadę wraz z początkiem marca tego roku.

Walczymy o cele, o jakich jeszcze niedawno mogliśmy pomarzyć. To szansa, ale jednocześnie potencjalne zagrożenia, których jesteśmy świadomi. Na pewno zdajemy sobie sprawę z naszych słabości. Przed nami bardzo wymagający okres, dlatego chcemy się do niego jak najlepiej przygotować, stąd dołączenie na stałe Piotra Obidzińskiego do zarządu. Wierzę, że jego bogate doświadczenie pomoże nam w realizacji kolejnych wyzwań – podkreśla właściciel Rakowa, Michał Świerczewski.

Piotr Obidziński (prezes Rakowa Częstochowa). Kto to?

Piotr Obidziński ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu organizacjami biznesowymi i sportowymi, w tym piłkarskimi, gdzie m.in. był prokurentem, a następnie pełnił obowiązki prezesa zarządu Wisły Kraków. Jest absolwentem kanadyjskiego University of Quebec, Uniwersytetu Warszawskiego oraz norweskiego Høgskolen i Østfold, a także wielu kursów specjalistycznych w obszarze strategii i finansów w USA i Wielkiej Brytanii. Od ponad 17 lat przeplata karierę w międzynarodowym konsultingu (Accenture) z aktywnością w sporcie profesjonalnym.

Od 1 marca zarząd klubu będzie dwuosobowy. Wiceprezesem zarządu pozostaje Dawid Krzętowski.

4.9 / 5. Ocen: 101

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x