Nowakowski zamienił Gdańsk na Warszawę!

Piotr Nowakowski – podstawowy środkowy reprezentacji Polski, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo świata – podpisał w czwartek dwuletni kontrakt z ONICO Warszawa, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym.

Nowakowski zamienił Gdańsk na Warszawę! (Fot.: ONICO Warszawa/materiały prasowe)

Dla 32-letniego zawodnika stołeczny klub będzie dopiero czwartą drużyną, której barw będzie bronił w rozgrywkach PlusLigi. Jego przygoda z elitą rozpoczęła się po przenosinach z Legii Warszawa do AZS-u Częstochowa, gdzie spędził pięć lat. Następnie przez sześć sezonów występował dla Asseco Resovii Rzeszów, a ostatnie trzy w Treflu Gdańsk.

„Pita” nie trzeba nikomu przedstawiać. To wybitny siatkarz, filar reprezentacji Polski, jeden z najlepszych środkowych świata. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że taki zawodnik wzmacnia ONICO i głęboko wierzymy, że pomoże nam w odniesieniu kolejnych sukcesów – nie tylko na parkietach PlusLigi, ale i Ligi Mistrzów, gdzie jego doświadczenie będzie dla nas bezcenne. Witamy w Warszawie i życzymy powodzenia – skomentował podpisanie kontraktu Piotr Gacek, prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa, cytowany w komunikacie prasowym.

31-letni Nowakowski mierzy 206 centymetrów wzrostu. Jeszcze bardziej imponujące są jego zasięg w ataku i bloku, to kolejno 368 i 350 cm. Równie okazały jest dorobek „Cichy Pit” w PlusLidze, gdzie dotychczas rozegrał ponad 330 meczów, zdobywając w nich przeszło 2800 punktów.

Przypominamy, że Piotr Nowakowski w stolicy spotka trenera Andreę Anastasiego, z którym w ostatnich latach współpracował w Treflu Gdańsk.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button