Novak Djokovic uzyskał pozytywny wynik testu 16 grudnia w Serbii

Novak Djokovic przygotowuje się do przesłuchania w poniedziałek, dając z siebie wszystko, aby pozostać w Australii i wziąć udział w turnieju w Melbourne. Po tym, co działo się w ciągu ostatnich kilku dni, w dokumentach sądowych pojawia się kolejny zwrot w tej sprawie.

djokovic ozdrowieńcem
Novak Djokovic uzyskał pozytywny wynik testu 16 grudnia w Serbii

Novak Djokovic ozdrowieńcem?

Mianowicie Novak uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa 16 grudnia w Serbii i spróbuje wykorzystać to w swojej obronie. Djokovic walczy o pozostanie w Australii i ubieganie się o dziesiątą koronę Australian Open po tym, jak nie dostarczył wymaganych dowodów i nie spełnił warunków wjazdu do Australii.

Kierując się „zwolnieniem medycznym”, Novak został zatrzymany na lotnisku po tym, jak przybył z Dubaju, a australijskie służby graniczne chciały go deportować w czwartek.

ABF uznała, że dowody dostarczone przez 34-latka były niewystarczające, biorąc pod uwagę, że nie jest on zaszczepiony.

Jednak Australijski związek tenisa powiedział graczom, że nie muszą być zaszczepieni przeciwko Covidowi, jeśli mogą udowodnić, że przeszli zakażenie Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

We wniosku złożonym w Federalnym Sądzie Okręgowym i Rodzinnym w sobotę, Djokovic potwierdził, że uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covida, 16 grudnia 2021. Dokumenty twierdzą, że Djokovic otrzymał list 1 grudnia z Departamentu Spraw Wewnętrznych dotyczący jego australijskiej deklaracji podróży, mówiąc, że spełnił wymagania dotyczące przybycia do Australii bez kwarantanny.

Djokovic ma do czynienia z czterema potencjalnymi wynikami przesłuchania w poniedziałek. Jeśli obroni swoją sprawę i zdobędzie wizę, Novak zostanie w kraju i weźmie udział w Australian Open. Jeśli nie, będzie musiał opuścić kraj.

Po opuszczeniu lotniska Novak został zabrany do hotelu Park, w którym mieszkają uchodźcy. Nie podobały mu się warunki i poprosił o dołączenie do reszty swojego zespołu w prywatnym domu, który wynajęli, czego mu odmówiono.

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X