Novak Djokovic może zagrać na French Open bez szczepionki!

Minister sportu Francji potwierdził w piątek, że Novak Djokovic będzie mógł wjechać do kraju i zagrać w tegorocznym French Open, nawet jeśli nie będzie zaszczepiony.

novak djokovic french open 2022
Novak Djokovic może zagrać w French Open bez szczepionki!

Novak Djokovic w French Open 2022 bez szczepienia!

Większość obywateli i mieszkańców kraju może wjechać do Francji niezależnie od statusu szczepionki (z pewnymi wyjątkami), ale nieszczepieni wjeżdżający do kraju napotykają więcej ograniczeń dotyczących początkowej samoizolacji i dostępu do prywatnych firm.

Djokovic jest obecnie w hotelu w izolacji po jego ostatecznie nieautoryzowanym wjeździe do Australii przed Australian Open. Wydaje się, że zamierza opuścić kraj bez udziału w Wielkim Szlemie, chociaż nie podjęto żadnej ostatecznej decyzji.

Serbski numer jeden na świecie w rankingu ATP skrytykował obowiązkowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. Minister sportu Roxane Maracineanu powiedział, że Djokovic będzie mógł wziąć udział we French Open w Roland-Garros, jeśli będzie przestrzegał obecnych protokołów.

Prezydent Francji Emmanuel Macron i inne postacie polityczne w tym kraju mają nadzieję zwiększyć zainteresowanie szczepionkami, ponieważ mają do czynienia z gwałtownym wzrostem wariantem wirusa Omicron, chociaż niektórzy eksperci uważają, że szczyt fali ustąpi za nieco ponad tydzień.

„Nie przestrzegałby tych samych ustaleń organizacyjnych, co ci, którzy są zaszczepieni” – powiedział Maracineanu w stacji radiowej FranceInfo.

5 / 5. Ocen: 2

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. Dziennikarz od 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Novak Djokovic może zagrać na French Open bez szczepionki!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P