Niespodziewane nazwisko zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski?

Prezes Polskiego Związku Piłkarskiego – Cezary Kulesza ogłosił wczoraj podczas rozmowy na stronie RMF 24, że dokonał już wyboru selekcjonera reprezentacji Polski. Ma nim być trener zagraniczny, z doświadczeniem prowadzenia wcześniej reprezentacji narodowej. Najgłośniej mówi się o dwóch opcjach: Vladimira Petkovica lub Paulo Bento, którzy w trenerskim CV mają doświadczeniu w prowadzeniu odpowiednio reprezentacji Szwajcarii, Portugalii i Korei Południowej Jednak jak dowiedział się Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty obu kandydatów może podzielić były selekcjoner reprezentacji Portugalii – Fernando Santos.

W najbliższych dniach Cezary Kulesza ogłosi nowego selekcjonera reprezentacji Polski

Cezary Kulesza wybrał selekcjonera nowego reprezentacji Polski

Jak już pewnie każdy wie, od 1 stycznia tego roku posada selekcjonera reprezentacji Polski jest wolna, po nieprzedłużeniu współpracy z Czesławem Michniewiczem. Od tej pory prawie codziennie dowiedzieliśmy się o kolejnych nazwiskach trenerów, którzy walczyli o to stanowisko. Najczęściej mówiło się o selekcjonerze reprezentacji Arabii Saudyjskiej – Herve Renardzie, jednak francuski trener postanowił to ofertę odrzucić. Mówiło się także o Roberto Martinezie, jednak on zdecydował wybrać opcję portugalską i został selekcjonerem tej reprezentacji. Jednak wczoraj Cezary Kulesza ogłosił, że nowy selekcjoner Biało-Czerwonych prowadził wcześniej reprezentację narodową, więc z tych wszystkich podpowiedzi zostały tylko nazwiska: Vladimira Petkovica i Paulo Bento. Jednak jak się okazuje jest jeszcze trzecia opcja, taki czarny koń. Mowa właśnie o Fernando Santosie, który jest wolnym trenerem po zakończeniu współpracy z Portugalią.

Piotr Koźmiński dotarł także do informacji, że jego ewentualnym asystentem w sztabie szkoleniowym miałby zostać – Michał Probierz obecny selekcjoner reprezentacji Polski U-21. Sam 68-letni Santos, który z Portugalią wygrał Mistrzostwo Europy w 2016 roku, oraz zgarnął Ligę Narodów UEFA w 2019 roku, byłby bardzo ciekawą opcją dla naszej reprezentacji. Czy jednak ta kandydatura spodobała się Cezarowi Kuleszy? Tego nie wiemy. Na pewno jedno wiemy, że maksymalnie do następnego tygodnia poznamy imię i nazwisko selekcjonera reprezentacji Polski, który będzie miał za zadanie zakwalifikować się na Euro 2024 roku, które odbędą się w Niemczech na przełomie czerwca i lipca.

Źródło: WP Sportowe Fakty

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x