Niepewny udział dwóch norweskich biegaczek w igrzyskach!

The Associated Press poinformowało, że u dwóch reprezentantek Norwegii w biegach narciarskich stwierdzono Covid-19. Są to Heidi Weng i Anne Kjersti Kalva.

Niepewny udział dwóch norweskich biegaczek w igrzyskach!
Niepewny udział dwóch norweskich biegaczek w igrzyskach!

Weng i Kalva na izolacji, co z igrzyskami?

Obie zawodniczki zaraziły się wirusem Covid-19 podczas obozu szkoleniowego we włoskim kurorcie alpejskim Seiser Alm. Przebywają na izolacji i ich udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie jest niepewny. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że włoskie przepisy dotyczące pandemii oznaczają, że Weng i Kalva będą przebywać w izolacji przez 10 dni, czyli do 3 lutego. Dzień później jest ceremonia otwarcia a pierwsze zawody w biegach narciarskich rozpoczynają się już 5 lutego.

Problemy covidove mają także inne reprezentacje. Dwóch rosyjskich bobsleistów – Aleksiej Puszkariew i Wasilij Kondratenko przebywają w izolacji po obozie treningowym w Soczi. W tym tygodniu odnotowano cztery przypadki Covid-19 w rosyjskiej drużynie olimpijskiej. Nikita Triegubow – srebrny medalista olimpijski w skeletonie z 2018 roku przeszedł testy na obecność przeciwciał po udziale w tym samym obozie co bobsleiści.

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuję się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, siatkówką i tenisem. Nie są mi obce również sporty zimowe. Nie potrafię żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Wiadomości sportowe

Back to top button