Nieoficjalnie: Rosja traci siatkarskie mistrzostwa świata

Jak podaje włoski portal volleyball.it, Międzynarodowa Federacja Siatkarska odbierze Rosjanom organizację mistrzostw świata w siatkówce.

Nieoficjalnie: Rosjanie tracą siatkarskie mistrzostwa świata

Siatkarski mundial nie dla Rosjan?

FIVB, pod naciskiem coraz większej liczby sportowców, zdecydowało o odebraniu Rosjanom siatkarskiego mundialu. Przynajmniej takie informacje podaje włoski serwis volleyball.it.

FIVB zdecydowało o odwołaniu mistrzostw Świata w Rosji. W obliczu wielu zewnętrznych nacisków ze strony federacji i czołowych graczy, choć późno z czysto moralnego punktu widzenia, FIVB zrobiła krok we właściwym kierunku międzynarodowych sankcji – napisano we wspomnianym portalu.

Prezes PZPS, Sebastian Świderski, już wcześniej ogłosił, że Polacy nie pojadą na turniej organizowany w państwie, które atakuje Ukrainę. – W tym momencie nie widzę takiej możliwości, by reprezentacja Polski pojawiła się na MŚ w Rosji – stwierdził. Tego samego zdania byli siatkarze z naszej kadry. Oczywiście nie tylko Biało-Czerwoni zdecydowali się zbojkotować rozgrywki z Rosjanami. – Nie można grać z krajem, który napada na innych! – stwierdził trener Vital Heynen. – Mistrzostwa Świata w Rosji? Beze mnie, dziękuję – powiedział N’Gapeth, gwiazda mistrzów olimpijskich – Francji.

Wcześniej władze siatkarskie były niechętne do nakładania jakichkolwiek sankcji na Rosję. Jednak prawdopodobnie pod wpływem opinii publicznej zmienili zdanie.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x