Newcastle bliskie porozumienia z Lyonem w sprawie Bruno Guimaraesa

Newcastle nie zwalnia tempa na rynku transferowym, widać że rozpoczęła się gruntowna przebudowa kadry. Tym razem padło na defensywnego pomocnika Olympique Lyon – Bruno Guimaraesa. Według SkySports Newcastle zapłaci 30 milionów funtów.

Guimares w Newcastle United? (Fot.: Twitter/@OL)

Bruno Guimaraes to dosyć gorące nazwisko, jeżeli chodzi o obecne okno transferowe. Zainteresowanie Brazylijczykiem oprócz Newcastle United, wykazywały także takie kluby jak Arsenal, Manchester United i PSG. Coraz więcej wskazuje na to, że jeszcze w tym miesiącu zmieni barwy klubowe na czarno-białe.

Według SkySports Newcastle zaakceptowało żądania finansowe francuskiego klubu i gotowe jest zapłacić 30 milionów funtów za pomocnika. Sam Guimaraes też ma być zdecydowany na przenosiny do Premier League.

Pomocnik rozegrał w tym sezonie 25 spotkań w barwach Lyonu w których zaliczył 6 asyst. Jego nominalną pozycją jest defensywny pomocnik, jednak jego role boiskowe są znacznie szersze i pełni on funkcje gracza „box-to-box” – czyli takiego, który porusza się po całym boisku, od jednego pola karnego do drugiego. Poza czysto defensywnymi umiejętnościami, Brazylijczyk przejawia też chęć gry do przodu, przy czym ma bardzo dobrą technikę i potrafi obsłużyć kolegów dobrym podaniem, o czym świadczą choćby 6 asyst.

Guimaraes zaliczył do tej pory 3 występy w reprezentacji Brazylii, a ta liczba zwiększy się prawdopodobnie jeszcze dziś, gdyż Brazylia o godzinie 22:00 podejmuje Ekwador w ramach eliminacji do tegorocznych Mistrzostw Świata.

Transfer Brazylijczyka może też oznaczać, że Newcastle już zupełnie odpuściło żmudne starania a zatrudnienie Jessego Lingarda z Manchesteru United

0 / 5. Ocen: 0

Source
Sky Sports

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X