Nenad Bjelica otwarty na podjęcie pracy jako selekcjoner reprezentacji Polski

Były trener Lecha Poznań w latach 2016-2018 Chorwat – Nenad Bjelica w wywiadzie dla portalu WP Sportowe Fakty powiedział, że gdyby PZPN nie zdecydował się na kontynuowanie współpracy z Czesławem Michniewiczem, on mógłby się zdecydować na podjęcie rozmów w sprawie objęcia tej funkcji.

Nenad Bjelica otwarty na rozmowy w sprawie podjęcia pracy jako selekcjoner reprezentacji Polski. Foto: Lech Poznań/Twitter

Były trener Lecha Poznań ocenia reprezentację Polski

Obecnie Nenad Bjelica jest na trenerskim bezrobociu po pożegnaniu się w styczniu tego roku z funkcji pierwszego trenera chorwackiego klubu – NK Osijek. Ostatnio dużo się mówiło, że 51-letni Chorwat może zostać trenerem spadkowicza z Serie A -Genoa CFC, ostatecznie zarząd włoskiego klubu zdecydował się na zakontraktowanie Alberto Gilardino. Sam Bjelica na tę chwilę jest ekspertem w chorwackiej telewizji, gdzie uważnie ogląda mecze Mistrzostw Świata w Katarze.

Były trener Lecha Poznań postanowił skomentować grę reprezentacji Polski na MŚ w Katarze. Jego zdaniem podopieczni Czesława Michniewicza, na tym mundialu nie zachwycili.

– Spodziewałem się po was więcej. Więcej intensywności, lepszej gry, więcej ambicji, mniej zachowawczości. Takie są moje odczucia. Natomiast nie mogę powiedzieć, że jestem Polską rozczarowany, bo jednak wyszliście z grupy – przyznał Bjelica.

Prezes PZPN – Cezary Kulesza ma w najbliższych dniach zdecydować się czy będzie chciał kontynuować współpracę z Czesławem Michniewiczem. Sam chorwacki szkoleniowiec na zadane pytanie Piotra Koźmińskiego czy chciałby przyjąć tą funkcję, odpowiedział wymijająco, ale nie wykluczył, że kiedyś mógłby przysiąść na tą ofertę, oczywiście jakby ta posada była wolna.

– Polska ma obecnie selekcjonera, więc byłoby nieelegancko mówić w takiej sytuacji, czy ta posada by mnie interesowała. Natomiast powiem tak: faktycznie, obecnie nie jestem nigdzie zatrudniony, a to oznacza, że jestem otwarty na wszelkie rozmowy. Z każdym -powiedział Chorwat.

Źródło: WP SportoweFakty

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x