NASCAR 2023 kalendarz. Kiedy, o której, gdzie oglądać?

Aktualny NASCAR 2023 kalendarz. Sprawdź, kiedy, o której zbliżające się wyścigi, a także gdzie oglądać transmisje na żywo w internecie oraz polskiej TV!

NASCAR 2023 kalendarz. Kiedy, o której, gdzie oglądać?
NASCAR 2023 kalendarz. Kiedy, o której, gdzie oglądać?

NASCAR 2023 – najważniejsze informacje

W dużej mierzy kalendarz sezonu NASCAR 2023 jest podobny do tego z minionego roku. Czekają nas jednak dwie zasadnicze zmiany. Po krótkim pobycie w terminarzu wypada z niego obiekt Road America. Tor znajdujący się w mieście Elkhart Lake został zastąpiony jednak przez coś niezwykłego. W jego miejsce pojawia się bowiem tor uliczny – po raz pierwszy w historii. Kierowcy będą kręcili kółka na ulicach jednej z największych amerykańskich metropolii – Chicago.

Wydarzenie:🏆 NASCAR Cup Series 🏆
Dyscyplina:🚗 Wyścigi samochodowe 🚗
Transmisje:📺 Motowizja 📺
Najbliższy wyścig:⬇️ Sprawdź poniżej ⬇️

Druga zmiana to miejsce rozgrywania wyścigu specjalnego – All Star Race. W poprzednich sezonach kierowcy ścigali się na torze Texas Motor Speedway. Tym razem zawitają na obiekt, który gościł kierowców pomiędzy rokiem 1949, a 1996, w którym go zamknięto. Mowa tutaj o legendarnym krótkim owalu North Wilkesboro Speedway. Obiekt ten został przywrócony do życia w poprzednim roku i teraz czeka go wielki powrót.

STS TV darmowe mecze online
STS TV darmowe mecze online

W poprzednim sezonie mieliśmy rekordową liczbę kierowców, którzy zwyciężyli w co najmniej jednej eliminacji. Było ich aż 19, a dodatkowo pięciu z nich wygrało po raz pierwszy w swojej karierze. W tej grupie znaleźli się: Austin Dillon, Chase Briscoe, Ross Chastain, Daniel Suarez i Tyler Reddick. Dodatkowo duża liczba kierowców stanęła po drugiej stronie skali. Kyle Larson, który szybko odpadł z walki o mistrzostwo, wygrał tylko trzy wyścigi. Martin Truex Jr. oraz Ryan Blaney nie stanęli w kręgu zwycięzców ani razu. Cała walka, dzięki wprowadzeniu samochodów nowej generacji, była bardzo wyrównana. Żaden z kierowców nie prowadził więcej niż przez 1000 okrążeń na przestrzeni całego roku. Chase Elliott, który wygrał pięć razy, został liderem w tej klasyfikacji. Po raz pierwszy od 2016 roku żaden z kierowców nie wygrał więcej niż właśnie pięć wyścigów.

NASCAR 2023 kalendarz. Kiedy i o której wyścigi?

 • NASCAR Cup Series 2023 Auto Club Speedway – niedziela, 26 lutego, godz. 21:30
 • NASCAR Cup Series 2023 Las Vegas Motor Speedway – niedziela, 5 marca, godz. 21.30-01.00
 • NASCAR Cup Series 2023 Phoenix Raceway – niedziela, 12 marca, godz. 20.30-00.00
 • NASCAR Cup Series 2023 Atlanta Motor Speedway – niedziela, 19 marca, godz. 20.30-23.00
 • NASCAR Cup Series 2023 Circuit of the Americas – niedziela, 26 marca, godz. 21.30-01.00

Początek sezonu 2023 to także kilka mniej lub bardziej poważnych zmian w regulaminie sportowym serii. Jak co roku władze NASCAR starają się poprawić zarówno jakość ścigania, jak i konkurencję pomiędzy kierowcami. 

Pierwszą zasadniczą zmianą jest usunięcie przerw pomiędzy segmentami wyścigów NASCAR Cup Series na torach drogowych. Obiekty tego typu pojawiają się w kalendarzu dokładnie sześć razy. Segmenty w dalszym ciągu będą na nich obowiązywały, ale nie będą one oddzielane neutralizacjami. Kierowcy pozostaną więc na torze, a okres zielonej flagi – o ile nie zostanie zaburzony jakimś incydentem – będzie mógł obowiązywać nieprzerwanie.

“Hail Melon”, a więc nieprawdopodobny przejazd “po bandzie” Rossa Chastaina z ubiegłorocznego Martinsville zostaje oficjalnie zakazany. Każdy manewr przypominający akcję Chastaina, a więc próba wyprzedzenia kierowców poprzez ślizganie się po zewnętrznej bandzie toru w ostatnim zakręcie wyścigu, będzie od tego roku regulaminowo niedozwolona.

Superbet kod promocyjny 2023
Superbet kod promocyjny 2023

Wyścigi na krótkich owalach będą mogły toczyć się w trakcie lekkiego deszczu, lub na wilgotnej nawierzchni. Poza torami drogowymi od sezonu 2023 opony deszczowe będą przygotowywane także na tego typu obiekty. Dodatkowo zespoły będą zobligowane do montowania wycieraczek i innych potrzebnych elementów pojazdów właśnie na te tory.

NASCAR 2023 terminarz. Oto ważne daty!

NASCAR zapowiedziało także usunięcie reguły “Top 30” w kwestii kwalifikacji do fazy playoff. Jak dotąd kierowca, który wygrał przynajmniej jeden wyścig, miał prawo startu w fazie playoff w przypadku gdy dodatkowo znajdował się w pierwszej trzydziestce klasyfikacji generalnej, a także startował we wszystkich wyścigach sezonu zasadniczego. W tym roku nie będzie żadnej ściśle określonej ramy, jeżeli chodzi właśnie o pozycję w zestawieniu.

Ostatnią zmianą, którą będzie można zauważyć gołym okiem, jest dodatnie możliwości wyboru linii podczas restartu na dirt tracku i superspeedway’ach. Jak dotąd “pachołek wyboru” nie obowiązywał na obiektach tego typu i kierowcy ustawiali się zgodnie z pozycjami zajmowanymi podczas poprzedniego okrążenia, a także innymi regułami obowiązującymi na tym etapie wyścigu. Począwszy od Daytony 500, kierowcy i tutaj będą mogli decydować, gdzie ustawić się podczas wznowienia wyścigu.

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Poza regulaminem serii zmieni się także parę elementów, które nieco trudniej dostrzec gołym okiem. Centrum Badań i Rozwoju NASCAR skupiło swoją uwagę na ubiegłorocznych problemach związanych z bezpieczeństwem kierowców. Wytężona praca doprowadziła do modyfikacji konstrukcji pojazdów nowej generacji w obrębie tyłu pojazdu. Zdecydowanie się przeprojektować podłużnice oraz pas tylny. Zredukowano ilość elementów, a w niektórych wprowadzono koliste otwory, co ma wpłynąć bezpośrednio na strefy zgniotu w tej części pojazdu. Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne wstrząśnienia mózgu, których doznali Kurt Busch i Alex Bowman, a także opinie wielu kierowców, mówiących o tym jak mocne wydają się uderzania tyłem, z pewnością jest to krok w dobrym kierunku.

Bukmacherzy bez podatku: GoBet
Bukmacherzy bez podatku: GoBet

Znając NASCAR 2023 terminarz, nie można też nie wspomnieć o tym, gdzie oglądać wydarzenia z tego cyklu. Wszystkie najważniejsze informacje poniżej.

NASCAR gdzie oglądać? Transmisje w Polsce 2023

Wydarzenia NASCAR 2023 pojawiać się będą na antenie Motowizji w każdy weekend pomiędzy lutym a listopadem. Wyścigi komentować będą Szymon Tworz i Michał Budziak. Okazjonalnie wspomagał ich będzie Krzysztof Woźniak oraz goście zaproszeni do studia. Motowizja dostępna jest m.in. na platformach Canal+, Orange, UPC, Vectra, Multimedia, Toya czy Inea, a także w internecie na player.pl, Play NOW, WP Pilot czy cda.pl oraz w wielu dobrych sieciach kablowych.

 • NASCAR Cup Series 2023 Daytona International Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 21 lutego, godz. 22:20
 • NASCAR Cup Series 2023 Auto Club Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 28 lutego, godz. 22:20
 • NASCAR Cup Series 2023 Las Vegas Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 7 marca, godz. 22.20
 • NASCAR Cup Series 2023 Phoenix Raceway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 14 marca, godz. 22.20
 • NASCAR Cup Series 2023 Atlanta Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 21 marca, godz. 22.20
 • NASCAR Cup Series 2023 Circuit of the Americas – podsumowanie wyścigu – wtorek, 28 marca, godz. 22.20

Z pewnością rywalizacja szybkich aut jest interesują alternatywą dla wyścigów F1, które w Polsce mają wielu miłośników.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Bukmacherska Sp. z o.o. zezwolenie z 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

4.9 / 5. Ocen: 91

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x