Największa legenda NFL potwierdziła zakończenie kariery!

Niespełna 45-letni Tom Brady, żywa legenda futbolu amerykańskiego, potwierdził we wtorek 1 lutego decyzję o zakończeniu kariery sportowej, o czym wcześniej informowały media w Stanach Zjednoczonych, z portalem ESPN na czele.

Największa legenda NFL potwierdziła zakończenie kariery!

NFL: Tom Brady ogłosił zakończenie kariery!

Najbardziej utytułowanym zawodnik w historii National Football League (NFL), odpowiednika rozgrywek takich jak NBA czy NHL w świecie futbolu amerykańskiego, ogłosił swoją ostateczną decyzję za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie w obszernych wpisach wyjaśnił swoje motywacje.

„Zawsze wierzyłem, że futbol jest jak all-in. Jeśli nie ma 100 procent zaangażowania w rywalizację, nie odniesiesz sukcesu, a sukces jest tym, co tak bardzo kocham w naszej dyscyplinie. Każdy dzień jest fizycznym, psychicznym i emocjonalnym wyzwaniem, które pozwoliły mi wydobyć największy potencjał. Przez ostatnie 22 lata starałem się z całych sił. Nie ma drogi na skróty do sukcesu na boisku lub w życiu. Trudno mi to napisać: nie zamierzam już angażować się w rywalizację. Pokochałem moją karierę w NFL, a teraz nadszedł czas, aby poświęcić czas i energię na inne rzeczy, które wymagają mojej uwagi.” – napisał na Twitterze Tom Brady.

Lista sukcesów zawodnika występującego na pozycji rozgrywającego jest doprawdy imponująca. To dziesięciokrotny uczestnik Super Bowl – meczu finałowego NFL, który rokrocznie gromadzi przed telewizorami rekordową w skali świata liczbę widzów – i jego siedmiokrotny zwycięzca, a pięciokrotny MVP najważniejszego meczu sezonu. Brady ma też na koncie trzy statuetki dla najlepsze zawodnika sezonu zasadniczego oraz wiele innych nagród indywidualnych oraz kilkadziesiąt rekordów Narodowej Ligi Futbolu.

Jego wielka kariera rozpoczęła się w 2000 roku, kiedy to został wybrany w szóstej rundzie draftu NFL przez New England Patriots jako zawodnik nr 199!!! To barwy tej ekipy reprezentował aż do 2019 roku i zdobył z nią sześciokrotnie mistrzostwo. Dwa lata temu „Tom” przeniósł się do Tampa Bay Buccaneers i to właśnie z „Korsarzami” wywalczył swój ostatni tytuł i piątą statuetkę MVP Super Bowl. Żaden inny zawodnik w ponad stuletniej historii ligi nie może pochwalić się takimi osiągnięciami.

Źródło: BlogBukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button