Najman vs reszta świata. Gala MMA-VIP w Wieluniu zagrożona?

Konfrontacje na linii Krzysztof Stanowski – Marcin Najman od dłuższego czasu stały się niemal codziennością, nigdy nie było jednak tak ostro. Stanowski wraz z, zdaje się, resztą świata, od kilkunastu dni bombarduje galę Marcina Najmana. Czy MMA-VIP 4 się odbędzie?

Gala Marcina Najmana po raz kolejny zagrożona? (Fot.: pixabay)

Najman i burmistrz Wielunia pod ostrzałem

Cała awantura rozpoczęła się, kiedy to Marcin Najman zaprezentował Andrzeja „Słowika” Banasiaka jako głównego włodarza swojej organizacji. Słowik to jeden z byłych bossów mafii pruszkowskiej, która w latach 90′ trzęsła całą Warszawą i okolicami. Oburzyło to jednego z właścicieli „Kanału Sportowego” – Krzysztofa Stanowskiego, który postanowił nagrać film piętnujący zachowanie i galę byłego pięściarza, zwracając uwagę na wątpliwą moralność jego działań.

Rozpoczęło to falę krytyki w stronę Najmana i Słowika, od gali zaczęli odwracać się kolejni sponsorzy, a także miasto Kielce, gdzie całe wydarzenie miało się odbyć. Wtedy rozpoczęło się poszukiwanie nowego miejsca na wydarzenie, jednak każdy, kto był skłonny w jakikolwiek sposób gali, natychmiast ulegał piętnowaniu w internecie. Kiedy wydawało się, że gala może upaść, Marcinowi Najmanowi udało się dogadać z Pawłem Okrasą – prezydentem Wielunia, w sprawie wynajęcia obiektu sportowego w Wieluniu.

Mimo natychmiastowego ataku z każdej strony Okrasa broni swojej decyzji twierdząc, że w żaden sposób nie przykłada się do promowania przestępców, a jest to decyzja czysto biznesowa. Do akcji zaangażowało się coraz więcej znanych nazwisk.

Możdzonek i Gortat wkraczają do akcji

Sprawą po raz kolejny na Twitterze zajął się Krzysztof Stanowski, krytykując wypowiedź prezydenta Wielunia, a zaraz po tym, dołączyli do niego m.in były siatkarz – Marcin Możdżonek oraz Marcin Gortat.

Sportowcy zaangażowali się do tego stopnia, że Możdżonek zaoferował prezydentowi Wielunia zorganizowanie bezpłatnego treningu i turnieju siatkarskiego dla dzieci przez jego fundację. Do akcji dołączył się Marcin Gortat zapewniając, że w przypadku takiego rozwiązania pojawi się na wydarzeniu Marcina Możdżonka. Z propozycją wyszedł także Paweł Kowalczyk – CEO Polskiej Ligi Esportowej S.A., oferując turniej esportowy, zamiast „pato-gali”.

Jaka będzie reakcja Pawła Okrasy na dylemat postawiony przez legendy polskiego sportu? Czy gala MMA-VIP 4 zostanie po raz kolejny zagrożona?

0 / 5. Ocen: 0

Source
Twitter, @K_Stanowski

Najnowsze wiadomości

Back to top button