MŚ w pływaniu: Rewelacyjny 17-latek zdobył pierwszy medal dla Polski! Wasick dorzuciła srebro

Zaledwie 17-letni Ksawery Masiuk wywalczył w sobotę medal pływackich Mistrzostw Świata w Budapeszcie! Piekielnie utalentowany nastolatek zajął drugie miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Chwilę później drugie srebro dla Polski dorzuciła Katarzyna Wasick na królewskim dystansie 50 metrów stylem dowolnym. AKTUALIZACJA: Po skutecznym odwołaniu Amerykanów, które zostało rozstrzygnięte już po ceremonii medalowej, ostatecznie złoty medal na 50 m grzbietowym zdobył Justin Ress, Masiuk został przesunięty w klasyfikacji na trzecie miejsce.

MŚ w pływaniu: Jest pierwszy medal dla Polski!

Ksawery Masiuk ze srebrem MŚ w Budapeszcie

Znajdujący się w kapitalnej dyspozycji Masiuk, który na pływalni w Budapeszcie pobił wcześniej aż cztery rekordy Polski, uzyskał w finale wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym wynik 24,49 sekundy. Tylko o jedną setną sekundy gorszy od rekordu kraju, który młody pływak ustanowił w piątkowym półfinale.

Wydało się, że Polak zakończy rywalizację na najniższym stopniu podium, bo wyprzedzili go Amerykanie Justin Ress i Hunter Armstrong, ale po analizie sędziowskiej pierwszy z nich został zdyskwalifikowany! Tym samym Armstrong zdobył złoto z czasem 24,14 s, a Masiuk przesunął się na drugie miejsce. Brąz wywalczył Włoch Thomas Ceccon – 24,51.

Po skutecznym odwołaniu Amerykanów, które zostało rozstrzygnięte już po ceremonii medalowej, ostatecznie złoty medal na 50 m grzbietowym zdobył Justin Ress, Masiuk został przesunięty w klasyfikacji na trzecie miejsce.

Katarzyna Wasick wicemistrzynią świata

W ślady młodszego kolegi tego samego popołudnia poszła Katarzyna Wasick. 30-letnia sprinterka już w półfinale pokazała moc, poprawiając wynikiem 24,11 sekundy swój własny rekord Polski na 50 metrów stylem dowolnym! W wielkim finale nie było już tak szybko. Wasick uzyskała czas 24,18 s i musiała uznać wyższość legendarnej Sary Sjoestreom. Szwedka zeszła poniżej 24 sekund (dokładnie 23,98 s) i była poza zasięgiem konkurencji. Trzecie miejsce przypadło w udziale Australijce Meg Harris (24.38 s).

Sobota była ostatnim dniem rywalizacji podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie, więc nasz dorobek medalowy nie ulegnie już zmianie. Dla naszych medalistów wielkie brawa, ale występy pozostałych zawodników naszej reprezentacji już tak udane nie były. Pozostał więc spory niedosyt.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: MŚ w pływaniu: Rewelacyjny 17-latek zdobył pierwszy medal dla Polski! Wasick dorzuciła srebro

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P