MŚ w Lekkoatletyce: Sułek nową rekordzistką Polski w siedmioboju!

Trzeci dzień rywalizacji podczas 18. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Oregon 2022 nie przyniósł czwartego medalu dla Polski, ale wartościowe wyniki osiągnęły dwie polskie sportsmenki, które zajęły miejsca tuż za podium, a jedna z nich pobiła nawet wieloletni rekord naszego kraju.

MŚ w Lekkoatletyce: Sułek nową rekordzistką Polski w siedmioboju!

Lekkoatletyczne MŚ Oregon 2022: Rekord Polski Sułek nie wystarczył na medal

Praktycznie od początku rywalizacji w siedmioboju Adrianna Sułek uzyskiwała wyniki, które wskazywały na to, że ukończy zmagania na czwartym miejscu, za zdecydowanie bardziej doświadczonymi i otrzaskanymi w imprezach mistrzowskich rywalkami. Niestety koniec końców tak się właśnie skończyło. Jak to wyglądało w poszczególnych konkurencjach?

  • 100 metrów przez płotki: 13,28
  • Skok wzwyż: 1,89
  • Pchnięcie kulą: 14,13
  • 200 metrów: 23,77
  • Skok w dal: 6,43
  • Rzut oszczepem: 41,63
  • 800 metrów: 2:07,18

Polka poprawiła swoje rekord życiowe w pchnięciu kulą oraz w biegach na 200 i 800 metrów. W skoku w dal wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie. Wyniki w trzech pozostałych konkurencjach również znaczącą nie odbiegały od oczekiwań, dzięki czemu Adrianna Sułek uzbierała aż 6672 punktów, co oznacza pobicie rekordu Polski ustanowionego 37 lat temu przez Małgorzatę Nowak!

Taki rezultat w poprzednich latach gwarantował medal na każdej imprezie rangi mistrzowskiej, więc łatwo zrozumieć pewne rozczarowanie, którym Adrianna Sułek podzieliła się w rozmowie z reporterem TVP Sport tuż po zakończeniu rywalizacji.

Na razie nie ma u mnie żadnej radości, bo bardzo ciężko pracowałam na medal i myślałam, że chociaż raz będzie sprzyjało szczęście mi, a nie wszystkim dookoła – mówiła w rozmowie z Szymonem Borczuchem.

MŚ 2022 w Eugene: Sofia Ennaoui piąta na 1500 metrów

Paradoksalnie zdecydowanie bardziej z zajętego miejsca cieszyła się nasza biegaczka, Sofia Ennaoui , która w biegu na 1500 metrów zajęła nieco gorsze, bo piąte miejsce.

To dla mnie wyjątkowy moment, wyjątkowa chwila. Będę ją wspominała przez najbliższe miesiące. Będzie to coś, co będzie dla mnie motorem napędowym – powiedziała za metą „Zosia”.

Wynika to przede wszystkim z licznych kontuzji, które trapiły Ennaoui w ostatnich latach. Ponadto Polka obiektywnie nie miała szans, żeby sięgnąć po medal, bo trzy zawodniczki były poza zasięgiem reszty stawki.

Przeczytaj o medalach Katarzyny Zdziebło w chodzie na 20 kilometrów i o dominacji polskich młociarzy!

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x