MŚ w hokeju Finlandia 2022: Kursy na 2 dzień turnieju

W pierwszym dniu turnieju ze zwycięstwa cieszyli się Amerykanie, Słowacy, Kanadyjczycy oraz gospodarze Finowie. Zapraszamy zatem na analizę z drugiego dnia mistrzostw.

MŚ w hokeju Finlandia 2022: Zapowiedź turnieju

W piątek w Finlandii rozpoczeły się mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie. Po raz pierwszy od 2019 roku z trybun tę imprezę oglądać będą kibice. Zabraknie natomiast reprezentacji Rosji oraz Białorusi, które zostały wykluczone po zbrojnej napaści na Ukrainę.

Z powodu pandemii odwołano mistrzostwa w 2020 roku, a w 2021 odbyła się rywalizacja tylko na najwyższym szczeblu. Na Łotwie nie wpuszczono jednak kibiców na trybuny. Zloty medal zdobyła Kanada, która w finale pokonała po dogrywce 3:2 broniącą tytułu Finlandię.

Tradycyjnie w imprezie zabraknie wielu gwiazd NHL. W kanadyjsko-amerykańskiej lidze trwa dopiero pierwsza runda fazy play off.

W pierwszej części turnieju 16 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. Po cztery najlepsze awansują do ćwierćfinałów i dalej zmagania toczyć się będą systemem pucharowym. Najsłabsza drużyna w każdej grupie spadnie do Dywizji 1A.

Podział na grupy 85. MŚ w hokeju na lodzie:

grupa A: Kanada, Niemcy, Szwajcaria, Słowacja, Dania, Kazachstan, Francja, Włochy
grupa B: Finlandia, USA, Czechy, Szwecja, Łotwa, Norwegia, Wielka Brytania, Austria

https://www.sts.pl/pl/promocja-powitalna/

Plan gier na drugi dzień mistrzostw: (sobota 14.05.2022 roku)

Czesi przeszły w ostatnich miesiącach poważne zmiany, dzięki czemu mogą spodziewać się solidnego występu na mundialu w 2022 roku. W końcu mają nowego trenera Kari Jalonena i bardzo przyzwoity skład. Brytyjscy hokeiści to znacznie mniej wysokiej klasy drużyna, której już dwa razy udało się jednak utrzymać w elicie, ale w meczach z silniejszymi zespołami kadrowo zawsze przegrywają, a do tego bardzo boleśnie. W ubiegłym roku na mistrzostwach świata rozgrywanych na Łotwie, Czesi pokonali Wielką Brytanię 6:1. Nasz typ: Zwycięstwo reprezentacji Czech z handicapem (-4,5)

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Drużyny Danii i Kazachstanu podchodzą do mistrzostw w bardzo różnych nastrojach. Podczas gdy Duńczycy spisywali się znakomicie na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, a teraz zamierzają to powtórzyć na mundialu w Finlandii. Kazachowie natomiast pod wodzą trenera Jurija Mikhailisa przed turniejem rozegrali tylko dwa mecze towarzyskie, przegrywając oba z Łotwą 0:5 i 1:5, podczas gdy Wikingowie pokonali Brytyjczyków 2:0 i 8:0. Ostatni raz obie drużyny spotkały się ze sobą w 2016 roku, i wtedy lepsi okazali się Duńczycy. Nasz typ: zwycięstwo Danii.

Drużyny Szwecji i Austrii to zespoły które grają na różnym poziomie, że jedynym pytaniem w przeddzień ich konfrontacji jest różnica w bramkach, z jaką Trzy Korony odniosą zwycięstwo. Nie warto przy tym zwracać uwagi na ich niedawne spotkanie towarzyskie, w którym Szwedzcy hokeiści wygrali z dużym trudem 1:0. W tym spotkaniu skandynawski zespół nie grał w najsilniejszym składzie i zaangażowaniem. Austria natomiast dostała się na turniej tylko dlatego że reprezentacja Białorusi została zdyskwalifikowana. Przed turniejem ta drużyna przegrała cztery ostatnie mecze towarzyskie z rzędu. Nasz typ: zwycięstwo Szwecji z handicapem (-3,5).


5 / 5. Ocen: 2

Paweł Mikulski

Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x