MŚ siatkarek 2022: Losowanie nie odbędzie się w Warszawie

Ważna decyzja FIVB w sprawie siatkarskich MŚ!

Siatkówka
MŚ siatkarek 2022 odbędą się w Polsce i w Holandii

Rosyjska agresja na Ukrainę spowodowała zmiany planów dotyczących ceremonii losowania mistrzostw świata siatkarek 2022, które zostaną rozegrane w Holandii i Polsce. Ceremonia miała pierwotnie odbyć się w najbliższy poniedziałek 28 lutego w Warszawie. O decyzji poinformowała w oficjalnym komunikacie Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB).

Treść komunikatu FIVB:

FIVB zdecydowała się przeprowadzić ceremonię losowania pierwszej rundy FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet w siedzibie FIVB w Lozannie, w Szwajcarii i opóźnić termin losowania o co najmniej tydzień.

Decyzja o przeniesieniu czasu i miejsca losowania z Warszawy została podjęta przy pełnej współpracy ze współgospodarzami mistrzostw – Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i Holenderską Federacją Siatkówki w związku z obecną sytuacją na Ukrainie.

Data przesuniętego losowania zostanie podana w późniejszym czasie. Losowanie zostanie przeprowadzone w zamkniętym, wirtualnym formacie i zweryfikowane przez niezależnego audytora, a wszystkie uczestniczące drużyny będą miały możliwość śledzenia na żywo jego przebiegu. Wyniki losowania zostaną następnie opublikowane w całości na stronie internetowej Volleyball World„.

Mistrzostwa świata siatkarek 2022 mają zostać rozegrane w dniach 23 września – 15 października w Holandii i w Polsce. Wystąpią w nich 24 reprezentacje.

RM, Polsat Sport, pzps.pl

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

300 PLN za gola Legii lub Rakowa!

X
0
Dodaj swój komentarz.x