MŚ 2023 w piłce ręcznej: Polska lepsza od Czarnogóry! Kiedy mecz z Iranem?

Podczas piątkowej rywalizacji w TAURON Arenie Kraków wygrywali wyłącznie faworyci. Reprezentacje Hiszpanii i Francji dzięki kolejnym zwycięstwom zapewniły sobie awans do najlepszej ósemki Mistrzostw Świata 2023 w piłce ręcznej mężczyzn, a Biało-Czerwoni okazali się zdecydowanie lepsi od Czarnogóry (27:20), co z wysokości trybun zobaczyło aż dziewięć tysięcy kibiców!

IHF

Polska – Czarnogóra 27:20 w meczu MŚ 2023 w piłce ręcznej

Wspomniana na wstępie frekwencja na trybunach krakowskiego giganta jest nowym rekordem, jeśli mowa o fazy grupowej. Podopieczni Patryka Rombla nie zawiedli oczekiwań fanów i w spotkaniu przeciwko Czarnogórze dali im mnóstwo powodów do radości, których w pojedynkach z topowymi ekipami jednak trochę brakowało, choć była ambitna walka.

Piątkowe spotkanie w polskiej bramce od pierwszych minut zaczął Mateusz Kornecki. Szybko się okazało, że był to tzw. strzał w dziesiątkę. Kornecki wielokrotnie ratował naszą drużynę w trudnych sytuacjach i to głównie jego zasługa, że rywale zdobyli do przerwy zaledwie 8 goli!!! Biało-Czerwoni na tym etapie meczu również nie byli wybitnie skuteczni, ale rzucili o te trzy bramki więcej (11:8).

W drugiej odsłonie polsko-czarnogórskiego starca gra była bardziej żywiołowa, a Polacy w końcu zaczęli seryjnie trafiać z dystansu, dzięki czemu odskoczyli na sześć oczek (16:11) i mieli boiskowe wydarzenia pod pełną kontrolą. Ostatecznie Biało-Czerwoni pokonali Czarnogórę różnicą siedmiu bramek (27:20), odnosząc tym samym swoje premierowe zwycięstwo w fazie głównej i łącznie drugie podczas mistrzostw.

Czarnogóra vs Polska 20:27 (8:11)

Czarnogóra: Nikola Matović, Nebojsa Simić – Aleksandar Bakić, Milos Vujović 6, Vuk Lazović 3, Radjica Cepić 4, Miodrag Corsović 2, Branko Vujović 3, Mirko Radović 1, Nebojsa Simić, Vasilje Kaludjerović, Vasko Sevaljević, Bozidar Simić, Marko Lasica, Risto Vujacić 1, Bozo Andjelić. Trener: Zoran Roganović.

Polska: Adam Morawski, Mateusz Kornecki 1 – Michał Daszek 4, Piotr Jędraszczyk 6, Krzysztof Komarzewski 4, Patryk Walczak, Bartłomiej Bis, Szymon Sićko 5, Ariel Pietrasik 4, Jan Czuwara, Maciej Pilitowski, Arkadiusz Moryto 1, Przemysław Krajewski, Maciej Gębala, Szymon Działakiewicz 2, Tomasz Gębala. Trener: Patryk Rombel.

Piotr Jędraszczyk po meczu z Czarnogórą

MŚ 2023 w piłce ręcznej: Kiedy mecz Polska – Iran?

Mecz Polska – Iran w niedzielę 22 stycznia 2023 o godzinie 18:00 pokaże na żywo TVP Sport. Spotkanie będzie dostępne również w Internecie! Ponadto na portalu Eventim.pl wciąż są dostępne bilety na mecze ostatniego dnia rywalizacji w fazie grupowej. Wejściówki na trybuny TAURON Areny Kraków, gdzie zmierzą się również Czarnogóra ze Słowenią oraz Francja z Hiszpanią o wygranie grupy I, kosztują od 59 do 259 złotych, więc można powiedzieć, że są na każdą kieszeń.

Źródło: betonline.net.pl

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button