MŚ 2022: Reprezentacja Polski poznała barażowego rywala!

Oczy polskich kibiców piłkarskich były w piątek zwrócone na Zurych, gdzie późnym popołudniem doszło do losowania par barażowych eliminacji Mistrzostw Świata 2022. W gronie 12. europejskich zespołów, które otrzymały dodatkową szansę gry o awans do katarskiego mundialu, znaleźli się też Biało-Czerwoni. Z kim zmierzą się podopieczni Paulo Sousy w pierwszej rundzie swoistej dogrywki?

MŚ 2022: Reprezentacja Polski poznała barażowego rywala!

Baraże MŚ 2022: Polska zagra z Rosją

Reprezentacja Polski pokpiła sprawa w ostatnim meczu fazy grupowej eliminacji MŚ 2022. Przegrywając 1:2 z Węgrami, pod nieobecność kilku liderów naszej drużyny narodowej, Biało-Czerwoni stracili szansę na rozstawienie. W związku z tym powstało ryzyko trafienia na Włochów lub Portugalczyków. Los jednak nieco nas oszczędził i polscy piłkarze zagrają z Rosją, a w razie zwycięstwa z lepszym z pary Szwecja – Czechy. Można więc mówić o średnim poziomie trudnośvi.

Baraże europejskich eliminacji Mistrzostw Świata 2022 w Katarze zaplanowano na ostatnie dni marca przyszłego roku. Reprezentacja Polski pierwsze spotkanie zagra na wyjeździe, co jest drugą z konsekwencji braku rozstawienia. W razie awansu do kolejnej rundy, to Biało-Czerwoni będą gospodarzem decydującej batalii.

MŚ 2022: Drabinka europejskich baraży

Mniej szczęścia niż Polacy mieli dwaj ostatni mistrzowie Starego Kontynentu. Już dziś wiemy, że na katarskich mundialu zabraknie co najmniej jednego z nich, Portugalczyków lub Włochów, bo ślepy los skojarzył ich w trzeciej części drabinki europejskich baraży.

Źródło: UEFA/Twitter

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button