MŚ 2022: Aż 137 piłkarzy zagra dla innej reprezentacji niż kraj pochodzenia! Na liście również Polacy

Podcast Fútbol Infinito przygotował zestawienie, z którego wynika, że podczas FIFA Mistrzostw Świata 2022 w Katarze aż 137 piłkarzy reprezentować będzie kraj inny niż państwo pochodzenia. Na liście znalazło się również dwóch Biało-Czerwonych, Matty Cash i Nicola Zalewski, którzy w sobotnie popołudnie spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej.

MŚ 2022: Aż 137 piłkarzy zagra dla innej reprezentacji niż kraj pochodzenia! Na liście również Polacy (Fot.: PZPN via Łączy Nas Piłka on YouTube)

Ilu „obcokrajowców” zagra na Mistrzostwach Świata w Katarze?

W zestawieniu przygotowanym przez Futbol Infinito nie ma większych zaskoczeń. Największa grupa zawodników pochodzących z zagranicy to piłkarze reprezentujący kraje afrykańskie, najczęściej byłe kolonie państw Starego Kontynentu. To ponad pięćdziesiąt nazwisk na poniższej liście. Najwięcej, bo aż czternaście dotyczy drużyny narodowej Maroka. Niewiele mniej Tunezji czy Senegalu.

W przypadku reprezentacji Polski mowa zaledwie o dwóch takich graczach, co jest pokłosiem emigracji ich przodków. Nicola Zalewski urodził się we Włoszech i tam spędził całe swoje życie. Z kolei Matty Cash urodził się w angielskim Slough i również przez całe życie mieszkał na Wyspach Brytyjskich.

@Jaimefmacias on Twitter

Matty Cash o reakcji Anglików na wybór reprezentacji Polski

Podczas sobotniej konferencji prasowej Matty Cash usłyszał pytanie między innymi o to, czy na mistrzostwach będzie oglądał również mecze Anglików i jak na Wyspach Brytyjskich zareagowano na fakt, że podstawowy zawodnik klubu Premier League będzie reprezentował Polskę.

Myślę, że w trakcie mundialu każdy, kto interesuje się futbolem, stara się oglądać wszystkie mecze. Ze mną nie będzie inaczej, więc Anglików również obejrzę (…) Anglicy niesamowicie zareagowali na to, że będę reprezentował Polskę. Otrzymałem mnóstwo gratulacji, za co jestem bardzo wdzięczny. – odpowiedział obrońca reprezentacji Polski.

Nicola Zalewski o meczu z Meksykiem i udziale w mundialu

Młodszy z naszych „stranierich” odniósł się między innymi do spotkania z Meksykiem, które zainauguruje nasze zmagania w grupie C FIFA Mistrzostw Świata 2022, i ogólnie do udziału w turnieju i związanej z nim presji.

W pierwszym meczu, przeciwko Meksykowi, wyjdziemy na boisko, by powalczyć o zwycięstwo. Wiemy, że to świetny zespół, bardzo groźny w ofensywie. Znam kilku zawodników tej ekipy, choćby Hirvinga Lozano, z którym rywalizuję na boiskach Serie A. Nie jestem bardzo zestresowany, ale czuję, jak bardzo ważny to dla nas mecz. Zrobię wszystko, by pomóc drużynie. Na pewno dużo dają mi rozmowy ze starszymi zawodnikami, jak Robert Lewandowski. Dla mnie to fantastyczny moment w życiu, pozostaje tylko skupić się na boisku. Na pewno nasz zespół ma potencjał wystarczający na wyjście z grupy. Jestem pewien, że możemy turniej zacząć od zwycięstwa. – powiedział zawodnik AS Romy.

MŚ w Katarze: Sobotnia konferencja reprezentacji Polski (WIDEO)

Przypominamy, że reprezentacja Polski pierwsze spotkanie na katarskim mundialu rozegra trzeciego dnia rywalizacji. Mecz Polska – Meksyk we wtorek 22 listopada o godzinie 17:00; transmisja w TVP1, TVP Sport oraz w Internecie, a także w aplikacjach mobilnych i na SMART TV.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button