Mistrzyni Polski na dłużej w ŁKS-ie Commerecon Łódź!

Rozgrywki TAURON Ligi 2022/23 dobiegły końca w miniony weekend, więc w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się informacji na temat składów na nowy sezon. Jedną z kart postanowił odkryć ŁKS Commercecon, który poinformował, że Julita Piasecka zostaje w dziupli Łódzkich Wiewiór na kolejny rok!

Julita Piasecka na dłużej w ŁKS-ie Commercecon! (Fot.; Piotr Sumara/TAURON Liga)

Julita Piasecka zostaje w ŁKS-ie Commercecon na sezon 2023/24

Niespełna 21-letnia przyjmująca ma już w dorobku dwa medale TAURON Ligi, w tym ten z najcenniejszego kruszcu, który wraz z koleżankami z zespołu wywalczyła w miniony weekend. W meczach decydujących o mistrzostwie kraju młoda zawodniczka musiała udźwignąć ogromny ciężar odpowiedzialności, zastępując kontuzjowaną Zuzannę Górecką i ten egzamin dojrzałości zdała na szóstkę.

W zakończonym już sezonie 2022/2023, Julita Piasecka rozegrała w TAURON Lidze 27 spotkań, podczas których wywalczyła dla „Łódzkich Wiewiór” 163 punkty, z czego 135 atakiem, 12 serwisem i 16 blokiem. Jej skuteczność w ataku wyniosła 45%, zaś w przyjęciu blisko 43%. Kapitalna postawa na parkiecie zaowocowała nie tylko złotym medalem, ale też trzema nagrodami indywidualnymi (MVP).

Czytaj też: Terminarz VNL 2023 Kobiet. Kiedy i o której mecze?

Co o utalentowanej siatkarce ma do powiedzenia szkoleniowiec łodzianek Alessandro Chiappini i jaką przewiduje dla nie rolę w drużynie, podczas rozpoczynających się jesienią rozgrywek klubowych?

„Julita wie, że w naszym projekcie będzie mogła rozwinąć się jeszcze bardziej. W następnym sezonie będzie grała więcej. Dostanie więcej szans, ale będzie na niej spoczywało więcej odpowiedzialności’ – zdradził włoski szkoleniowiec w rozmowie z portalem lodzkisport.pl.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Dobra postawa Julity Piaseckiej w klubowych barwach nie umknęła też selekcjonerowi Stefano Lavariniemu, który powołał przyjmującą ŁKS-u Commercecon do reprezentacji Polski na tegoroczny sezon reprezentacyjny.

Czytaj też: Kiedy gra siatkarska reprezentacja Polski kobiet?

Jak będzie wyglądał skład Mistrzyń Polski w sezonie 2023/24? Poza Julitą Piasecką zostanie w nim z pewnością Roberta Ratzke, która już wcześniej zdecydowała się prolongować swój kontrakt z łódzkim klubem. Więcej transferowych informacji ze świata siatkówki znajdziesz w tym artykule.

Źródło: Volley24.pl/ŁKS Commercecon Łódź

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X