Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich: Polscy skoczkowie bez trenera!

Polski Związek Narciarski w środę 9 marca poinformował, że trener Michal Doležal nie będzie w składzie reprezentacji na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich, które rozpoczną się już jutro w norweskim Vikersund. Jaka jest przyczyna nieobecności czeskiego szkoleniowca?

Mistrzostw Świata w lotach narciarskich: Polscy skoczkowie bez trenera!

MŚ w lotach Vikersund 2022: Trenera Doleżala zabraknie Norwegii

Z powodu bandyckiej napaści Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę i licznych zbrodni wojennych tuż za naszą granicą, z radarów medialnych zniknął niemal całkowicie temat pandemii koronawirusa. Zdążyliśmy już wszyscy zapomnieć o tej zarazie, która paraliżowała nam życie codzienne, ale też zakłócała rywalizację sportową. Niestety dzisiaj przypomniał nam o tym Polski Związek narciarski, który w oficjalnym komunikacie prasowym poinformował, że czeski szkoleniowiec polskich skoczków przed wylotem do Skandynawii otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, który wyklucza go z udziału w Mistrzostwach Świata w Vikersund.

Nieobecność szkoleniowca na miejscu wiele jednak nie zmieni, wszak będzie on zostawał w kontakcie ze swoimi współpracownikami i zawodnikami. Selekcja również dokonała się już wcześniej. Biało-Czerwone barwy na Vikersundbakken (HS240) reprezentować będzie szóstka zawodników.

Cała szóstka wystąpi w czwartkowym treningu i to po nim sztab szkoleniowy wskaże czwórkę na popołudniowe kwalifikacje do piątkowych i sobotnich zawodów indywidualnych, które będą się składać z aż czterech serii. Na niedzielę zaplanowano konkurs drużynowy.

Plan transmisji Mistrzostw Świata w lotach Vikersund 2020

 • Czwartek 10 marca
  13:15 – Oficjalny trening
  15:50 – Kwalifikacje
 • Piątek 11 marca
  15:30 – Seria próbna
  16:30 – Pierwsza i druga seria konkursu indywidualnego
 • Sobota 12 marca
  15:30 – Seria próbna
  16:30 – Trzecia i czwarta seria konkursu indywidualnego
 • Niedziela 13 marca
  15:30 – Seria próbna
  16:30 – Konkurs drużynowy

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x