Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich: Polscy skoczkowie bez trenera!

Polski Związek Narciarski w środę 9 marca poinformował, że trener Michal Doležal nie będzie w składzie reprezentacji na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich, które rozpoczną się już jutro w norweskim Vikersund. Jaka jest przyczyna nieobecności czeskiego szkoleniowca?

Mistrzostw Świata w lotach narciarskich: Polscy skoczkowie bez trenera!

MŚ w lotach Vikersund 2022: Trenera Doleżala zabraknie Norwegii

Z powodu bandyckiej napaści Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę i licznych zbrodni wojennych tuż za naszą granicą, z radarów medialnych zniknął niemal całkowicie temat pandemii koronawirusa. Zdążyliśmy już wszyscy zapomnieć o tej zarazie, która paraliżowała nam życie codzienne, ale też zakłócała rywalizację sportową. Niestety dzisiaj przypomniał nam o tym Polski Związek narciarski, który w oficjalnym komunikacie prasowym poinformował, że czeski szkoleniowiec polskich skoczków przed wylotem do Skandynawii otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, który wyklucza go z udziału w Mistrzostwach Świata w Vikersund.

Nieobecność szkoleniowca na miejscu wiele jednak nie zmieni, wszak będzie on zostawał w kontakcie ze swoimi współpracownikami i zawodnikami. Selekcja również dokonała się już wcześniej. Biało-Czerwone barwy na Vikersundbakken (HS240) reprezentować będzie szóstka zawodników.

Cała szóstka wystąpi w czwartkowym treningu i to po nim sztab szkoleniowy wskaże czwórkę na popołudniowe kwalifikacje do piątkowych i sobotnich zawodów indywidualnych, które będą się składać z aż czterech serii. Na niedzielę zaplanowano konkurs drużynowy.

Plan transmisji Mistrzostw Świata w lotach Vikersund 2020

 • Czwartek 10 marca
  13:15 – Oficjalny trening
  15:50 – Kwalifikacje
 • Piątek 11 marca
  15:30 – Seria próbna
  16:30 – Pierwsza i druga seria konkursu indywidualnego
 • Sobota 12 marca
  15:30 – Seria próbna
  16:30 – Trzecia i czwarta seria konkursu indywidualnego
 • Niedziela 13 marca
  15:30 – Seria próbna
  16:30 – Konkurs drużynowy

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich: Polscy skoczkowie bez trenera!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P