Miloš Mitrović nowym trenerem Twardych Pierników!

Były trener Asseco Arki Gdynia, Miloš Mitrović zostaje w Polsce. Właśnie został szkoleniowcem Twardych Pierników Toruń. Podpisał dwuletnią umowę w formie 1+1. 

twarde pierniki toruń
Miloš Mitrović nowym trenerem Twardych Pierników!

Miloš Mitrović zamienia Gdynię na Toruń 

Władze Twardych Pierników Toruń poinformowały, że nowym trenerem zespołu został Miloš Mitrović. Serb ostatni sezon spędził w Assseco Arce Gdynia. 

Pochodzący z Serbii Miloš Mitrović ostatnie 7 sezonów spędził w Trójmieście. Pracował w Gdyni od 2016 roku, gdzie zajmował się szkoleniem drużyn młodzieżowych. Przez ten czas  jego zespoły zdobyły dziewięć medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Serb miał także możliwość prowadzenia zespołu Arki w juniorskiej Eurolidze w 2020 roku, a w minionym sezonie w tych rozgrywkach prowadził zespół GAK Gdynia. Od sezonu2021/22 pełnił obowiązki pierwszego trenera zespołu Asseco Arki Gdynia w Energa Basket Lidze. Celem klubu było utrzymanie się w lidze, a ostatecznie zespół uzyskał wysokie (względem założeń przed startem sezonu) 13. miejsce w tabeli.

Na uwagę zasługuje m.in. zwycięski mecz 21. kolejki EBL z brązowym medalistą bieżącego sezonu, czyli z Anwilem Włocławek w Hali Mistrzów (82:72). Był to symbol pozytywnej pracy, jaką wykonywał nad morzem Był bardzo związany z miastem. Miał nawet ważną umowę na nowy sezon, ale klub ją wypowiedział ze względu na niepewną przyszłość. Odejście głównego sponsora sprawiło, że rozpoczął on proces likwidacji. Szansą na uratowanie koszykówki w Gdyni byłoby pozyskanie nowego inwestora. Władze na ewentualne poszukiwania dały sobie czas do 15 czerwca. Serb nie mógł tyle czekać i rozpoczął rozmowy z innymi zespołami. Ostatecznie wybrał ofertę Twardych Pierników Toruń.

„Bardzo się cieszę, że Twarde Pierniki będą moim nowym klubem. Od kiedy jestem w Polsce, to jest klub, który utrzymuje wysoki poziom sportowy i jest bardzo chwalony m.in. za kwestie organizacyjne. Już w pierwszych kontaktach z zarządem klubu miałem okazję to poczuć. Ivica Skelin dużo mi opowiadał o samym toruńskim klubie i o zawodnikach. Wszystko to powoduje, że nie mogę się doczekać okresu przygotowawczego i pierwszych meczów” – mówił szkoleniowiectużpo podpisaniu kontraktu, cytowany przez oficjalną stronę klubu. 

Podpisał on dwuletni kontrakt w formule 1+1. Oznacza to, że klub będzie miał prawo wypowiedzieć umowę po pierwszym roku współpracy. Serb w końcu otrzyma szansę pracy w organizacji o stabilnych podstawach finansowych, gdzie w pełni będzie mógł pokazać swoje umiejętności trenerskie.  

Teraz klub przystąpi do rozmów z zawodnikami. Priorytetem jest zbudowanie polskiej części składu.    

Przygotował: Oskar Struk.      

4.3 / 5. Ocen: 4

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x