Mikołaj Sokół dołącza do ekipy Viaplay

Polski oddział platformy streamingowej Viaplay rozpoczął odkrywanie kart w składzie redakcji F1. Do ich oddziału dołącza ceniony ekspert i komentator Formuły 1 – Mikołaj Sokół.

Mikołaj Sokół przenosi się z Eleven Sports do platformy streamingowej Viaplay. Foto: Viaplay Sport Polska/Twitter

Pierwsze karty zostały odkryte

W ostatnim czasie Sokół był komentatorem i ekspertem w stacji Eleven Sports, w latach 2016-2022, gdzie najczęściej mogliśmy go usłyszeć jako komentującego wraz z Michałem Gąsiorowskim. Czasami także mogliśmy go zobaczyć na wyścigach Formuły 1 z Aldoną Marciniak, Robertem Smoczyńskim lub Filipem Kapicą. Wcześniej w latach 2007-2009 wraz z Andrzejem Borowczykiem komentował wyścigi F1 na antenie Polsat. W 2011 roku założył stronę internetową Sokolim Okiem, specjalizującą się w Formule 1.

Sam 43-letni Sokół jest także autorem książek związanymi z Formułą 1. Takimi jego dziełami są między innymi: „Szybko, szybciej, najszybciej”, „Mark Webber. Moja Formuła 1”, „Wieczny Ayrton Senna” czy „Rywalizacja totalna. Wojny za kulisami F1”.

Polski oddział Viaplay w najbliższym czasie ma odkrywać kolejne nazwiska osób, które będzie komentować nowy sezon F1 w 2023 roku. Szef redakcji sportowej oddziału Viaplay – Paweł Wilkowicz, poinformował ostatnio, że tegoroczne testy w Bahrajnie, które odbędą się w dniach 23-25 lutego zostaną pokazane na ich platformie. Samo Viaplay ma prawo pokazywania królowej motosportu do 2025 roku włącznie.

Do końca grudnia osoby, które chcą wykupić Viaplay zapłacą pakiet roczny za 33,25 zł miesięcznie, czyli łącznie 399 zł. Od 1 marca cena dostępu za pojedynczy miesiąc wzrośnie z 34 do 55 zł.

Sezon Formuły 1 w sezonie 2023 rozpocznie się 5 marca wyścigiem o GP Bahrajnu na torze Sakhir. Zakończenie tradycyjnie jak było w poprzednich latach zaplanowano w Abu Zhabi na 26 listopada 2023 roku. Samo FIA zaplanowało, że zorganizują w tym sezonie 23 lub 24 wyścigów. Wszystko zależy czy znajdzie się zastępstwo za GP Chin, które w tym roku ponownie się nie odbędzie z powodu obostrzeń związanymi z pandemią koronawirusa. Także w nowym sezonie, kibice F1 zobaczą więcej wyścigów sprinterskich. W 2022 było ich trzech, teraz ma być aż sześć.

Źródło: parcfer.me

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x