Michał Probierz wraca na ławkę trenerską!

W samo południe Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że nowym trenerem reprezentacji Polski do lat 21 mianowany został Michał Probierz. Niespełna 50-letni szkoleniowiec, który jesienią minionego roku stracił pracę w Cracovii, zastąpi na tym stanowisku Macieja Stolarczyka.

Michał Probierz wraca na ławkę trenerską! (Fot.: PZPN/Twitter)

PZPN: Michał Probierz nowym selekcjonerem młodzieżówki

O tym, że to właśnie Michał Probierz przejmie piłkarską reprezentację Polski do lat 21 spekulowano już od kilku dobrych tygodni. Na ostateczne potwierdzenie musieliśmy jednak poczekać aż do dziś, do poniedziałku 4 lipca. Probierza piłkarskiej publice w naszym kraju przedstawiać nie trzeba, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci rodzimego futbolu, ale PZPN w oficjalnym komunikacie prasowym postanowił pokrótce przypomnieć sylwetkę nowego trenera młodzieżówki.

Michał Probierz urodził się 24 września 1972 roku w Bytomiu. Jako piłkarz występował w barwach ŁKS Łagiewniki, Rozbarku Bytom, Gwarka Zabrze, Ruchu Chorzów, Bayeru 05 Uerdingen, KFC Uerdingen 1905, SG Wattenscheid 09, Górnika Zabrze, Pogoni Szczecin i Widzewa Łódź. W polskiej ekstraklasie rozegrał 260 spotkań, zdobywając dziewięć bramek. Występował w juniorskiej i młodzieżowej reprezentacji Polski. Karierę trenerską rozpoczynał jako szkoleniowiec młodzieży w SG Wattenscheid 09 oraz Górniku Zabrze. Jako pierwszy trener prowadził Polonię Bytom, Widzew Łódź, Jagiellonię Białystok, ŁKS Łódź, Aris Saloniki, Wisłę Kraków, GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk i Cracovię. Z Jagiellonią sięgnął po Puchar i Superpuchar Polski (2010) oraz wicemistrzostwo kraju (2017), a z Cracovią po Puchar i Superpuchar Polski (2020).

Portal Polskiego Związku Piłki Nożne, „Łączy Nas Piłka” zamieścił również pierwszy wywiad ze świeżo upieczonym selekcjonerem Polski U-21. Wraca w nim temat stawiana przez Michała Probierza np. w Cracovii na całe zastępy obcokrajowców. Jak widzi to sam szkoleniowiec?

Nie jestem jeszcze starym trenerem, choć czasami to słyszę. Mam świadomość, że często będą padać pytania do mnie w kontekście obcokrajowców. Docierało do mnie wiele zarzutów, ale dla mnie nie było problemem postawić na młodego Polaka, jeżeli prezentował wyższy poziom od zawodnika z obcym paszportem. W reprezentacji będę mógł wyselekcjonować grupę zawodników nie spoglądając na to, czy mają kontrakt i czy na nich nas stać. To coś zupełnie innego niż w klubie. Wielu młodych zawodników doskonale znam i wiem, jakie mają predyspozycje. Teraz trzeba skomponować z nich zespół. Na pewno jest to dla mnie wyzwanie, ale takie, które stymuluje własny rozwój. – odpowiada Michał Probierz (via laczynaspilka.pl).

Dla Michała Probierza i jego nowych podopiecznych z kadry U-21 są mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2025 roku. Selekcjoner młodzieżówki już zapowiada, że spotka się ze wszystkimi trenerem klubów PKO Ekstraklasy i FORTUNA 1 Ligi, a także będzie monitorował rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów.

Poznaliśmy też najbliższych współpracowników nowego selekcjonera drugiej co do ważności drużyny PZPN. Drugim trenerem będzie Michał Bartosz, natomiast asystentem Tomasz Kulhawik. Z bramkarzami wciąż pracował będzie Józef Młynarczyk. Nie potwierdzono jeszcze nazwisk drugiego asystenta oraz analityka. Większość sztabu medycznego i organizacyjnego, która pracowała z trenerem Maciejem Stolarczykiem, pozostanie przy kadrze.

Źródło: meczyki.org/LaczyNasPilka.pl/PZPN

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Michał Probierz wraca na ławkę trenerską!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P