Mesut Özil odsunięty od składu

Nad byłym piłkarzem reprezentacji Niemiec zebrały się czarne chmury. Fenerbahçe poinformowało, że Mesut Özil został odsunięty od składu. Niewykluczone, że powodem takiej decyzji była postawa na boisku 33-latka.

Fenerbahçe poinformowało o zawieszeniu Mesuta Özila oraz Ozana Tufana.

Problemy Niemca

Mesut Özil dołączył do Fenerbahçe w styczniu 2021 roku. W tym sezonie rozegrał 26 meczów, zdobył dziewięć bramek i zanotował dwie asysty. W ostatnim czasie pomocnik nie prezentował się za dobrze na boisku, jednak nikt nie spodziewał się takiego rozwoju wydarzeń. W czwartek klub poinformował na Twitterze o wyrzuceniu z pierwszej drużyny 33-latka. Oprócz Niemca został również zawieszony Ozan Tufan.

Nie jest pewne jednak, dlaczego władze klubu zdecydowały się na takie rozwiązanie. Pojawiły się informacje, że Özil oraz Tufan są zajęci sprawami pozaboiskowymi, a to mogło źle wpłynąć na ich zaangażowanie. Zagraniczne media podają, że cała ta sytuacja może być skutkiem ostatnich wydarzeń, które miały miejsce po meczu Fenerbahce z Konyasporem. Özil został zdjęty z boiska już po pierwszej połowie. Decyzja ta miała nie spodobać się Niemcowi, 33-latek zgłaszał pretensje do swojego trenera. Wstawił się za nim Tufan, który miał skrytykować 60-letniego szkoleniowca. İsmail Kartal zgłosił całą sprawę szefostu Fenerbahce, a oni postanowili ukarać krnąbrnych piłkarzy.

Obecnie nie wiadomo, kiedy znowu zobaczymy obu piłkarzy na boisku. Aktualnie Fenerbahce zajmuje trzecie miejsce w tabeli ligi tureckiej. Ma dwa punkty straty do drugiego Konyasporu.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x