Memoriał Kamili Skolimowskiej: Kolejne gwiazdy ogłoszone!

Lista gwiazd 14. Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej z tygodnia na tydzień się wypełnia. Organizatorzy polskiego przystanku Wanda Diamond League 2023 ogłosili, że 16 lipca w żeńskim biegu przez płotki wystąpią dwie najszybsze płotkarki w historii lekkoatletyki! O kim dokładnie mowa?

Diamentowa Liga zagości w Polsce na lata! [Fot.: MemorialKamili.pl/materiały prasowe]

Najszybsze płotkarki świata pobiegną w Chorzowie

Jak zapowiadają organizatorzy, to będzie 12 sekund, podczas których nikt na Stadionie Śląskim w Chorzowie nie będzie siedział. Nie może, skoro w bloki startoweh chorzowskiego obiektu przed biegiem na 100 metrów przez płotki wejdą dwie medalistki ostatnich mistrzostw świata. W tym gronie nie mogło zabraknąć Tobi Amusan, czyli bezwzględnie największej postaci obecnej sceny. To właśnie ona w Eugene jednego dnia najpierw poprawiła rekord świata, żeby kilkadziesiąt minut później jeszcze ten wynik wyśrubować. W finale MŚ Nigeryjka miała pecha, bo z uwagi na za mocny wiatr jej fenomenalny występ nie mógł zostać uznany za kolejny rekord. Jej rywalką będzie Camacho-Quinn, nie bez powodu nazywana często „geniuszem płotków”.

„To doskonałe miejsce, żeby szybko biegać. Nie tylko sprzyja odpowiedni tartan, ale również trybuny stadionu. Ze wszystkich stron są wysokie i szczelnie okalają płytę, przez co wewnątrz nie ma tak dużych ruchów powietrza. Kto jest w formie, tu u was ma świetną arenę dla potencjalnych życiówek” – chwaliła przed rokiem na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej Jasmine Camacho-Quinn.

To jednak nie wszystko! Trzecią wybitną zawodniczką na starcie tego biegu będzie Kendra Harrison – właścicielka drugiej najlepszej życiówki na 100 m ppł w dziejach. To jej Amusan odebrała przed rokiem rekord. Wydarzenie na Stadionie Śląskim dla wielu będzie jednym z ostatnich poważnych sprawdzianów przed MŚ seniorów w Budapeszcie i właśnie dlatego 16 lipca światowa czołówka powinna już pokazać przed polską publicznością topową formę.

Równie wielkie emocje powinny towarzyszyć nam podczas biegu na 110 metrów przez płotki mężczyzn. W biegu tym wystartują Grant Holloway i Jakub Szymański. Na Stadionie Śląskim podczas „Kamy” nie zabraknie również innych gwiazd polskiej lekkoatletyki. Z Natalią Kaczmarek, Ewą Swobodą, Pawłem Fajdkiem i Wojciechem Nowickim czy Piotrem Liskiem na czele.

Organizator Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej już wcześniej ogłosił również występy innych gwiazd światowego formatu: wielkiego Armanda Duplantisa w skoku o tyczce, Jakoba Ingebrigtsena na 1500 m czy Mutaza Essy Barshima i Gianmarco Tamberiego w skoku wzwyż. Będzie się działo!!!

Czytaj też: Wyniki mityngów Diamentowej Ligi 2023

Bilety na polski mityng Diamentowej Ligi w sprzedaży

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, jedyny polski mityng Diamentowej Ligi 2023. Ceny wejściówek rozpoczynają się już od 10 PLN, a organizatorzy pomyśleli również o rodzinach, przygotowując dla nich specjalną promocję.

Źródło: MemorialKamili.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X