Mecz Polska – Albania na PGE Narodowym! Rusza sprzedaż biletów [Harmonogram, ceny]

Od piątkowego popołudnia wiemy już na pewno, że zaplanowany na 27 marca bieżącego roku mecz eliminacji mistrzostw Europy Polska – Albania zostanie rozegrany na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie odbędzie się również całe marcowe zgrupowanie drużyny narodowej. W poniedziałek PZPN poinformował o szczegółach dystrybucji wejściówek na to spotkanie.

PZPN: Polska – Albania na PGE Narodowym w Warszawie

Biało-czerwoni Eliminacje UEFA EURO 2024 rozpoczną w piątek 24 marca bieżącego roku o godzinie 20:45 wyjazdowym meczem z Czechami który odbędzie się w Pradze. Trzy dni później o tej samej porze podopieczni selekcjonera Fernando Santosa podejmą Albanią. Po znanych każdemu kibicowi piłki nożnej w Polsce zawirowaniach, areną polsko-albańskiej batalii będzie PGE Narodowy w Warszawie.

Bardzo zależało nam, aby zagrać w domu reprezentacji Polski, czyli na PGE Narodowym. Ten obiekt jest dla nas szczęśliwy, to właśnie na nim awansowaliśmy na mistrzostwa Europy w 2016 czy 2020 roku, a także na mistrzostwa świata 2018. W Warszawie chcieliśmy również toczyć boje o EURO 2024. Operator stadionu zapewniał nas, że ten obiekt będzie w pełni bezpieczny i gotowy do użytku na marcowy mecz z Albanią. Zwlekaliśmy jednak z podjęciem decyzji do momentu, aż odbędą się ostatnie kontrole i zostaną nam przedstawione stosowne dokumenty, które to potwierdzą. Bezpieczeństwo jest bowiem dla nas najważniejsze – powiedział Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Ostateczna decyzja w sprawie lokalizacji spotkania Polska – Albania zapadła w piątek 24 lutego, kiedy PZPN opublikował w tej sprawie oficjalny komunikat prasowy. Tego samego dnia pojawiła się również informacja operatora PGE Narodowego, którą cytujemy w całości poniżej:

Operator PGE Narodowego w Warszawie informuje, że wyniki specjalistycznych badań, przeprowadzonych w ciągu ostatnich tygodni, pozwalają na organizację meczu Polska – Albania, zaplanowanego na 27 marca 2023 roku na PGE Narodowym, a także innych wydarzeń całostadionowych. W ocenie ekspertów stadion jest miejscem bezpiecznym, a organizacja wydarzeń zaplanowanych na 2023 rok nie jest zagrożona. Szczegóły wyników badań oraz rekomendacji zostaną przedstawione przez zespół ekspercki podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w poniedziałek, 27 lutego 2023, na PGE Narodowym.

Jak wielokrotnie wskazywaliśmy bezpieczeństwo wszystkich gości odwiedzających PGE Narodowy jest dla nas absolutnym priorytetem, dlatego konsekwentnie wskazywaliśmy, że decyzja w zakresie organizacji wydarzeń całostadionowych, takich jak mecz Polska – Albania, musi być poparta rekomendacjami ekspertów. Według ekspertów, którzy od miesięcy współpracują z operatorem PGE Narodowego, wyniki specjalistycznych badań jednoznacznie wskazują, że stadion jest miejscem bezpiecznym, na którym można organizować wydarzenia całostadionowe. Wszystkie informacje dotyczące specyfiki badań, ich wyników, a także rekomendacji, zostaną przedstawione przez ekspertów podczas konferencji prasowej w poniedziałek, 27 lutego 2023, o godzinie 12:00 na PGE Narodowym.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że operator PGE Narodowego w Warszawie przygotowuje się obecnie do organizacji meczu Polska-Albania, zaplanowanego na 27 marca 2023 roku. Pozostajemy w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i wspólnie z naszym partnerem podejmujemy kroki, których celem jest dopełnienie wszelkich formalności wymaganych przez UEFA do organizacji tego spotkania.

Przypomnijmy, że niezwłocznie po wykryciu wady elementu konstrukcji stalowo-linowej dachu podjęliśmy natychmiastowe działania mające na celu zabezpieczenie i odciążenie wadliwego elementu, a następnie przystąpiliśmy do ustalenia przyczyny i opracowania planu dalszych działań. Już w miesiąc po wykryciu wady zamontowany został bypass, który pozwolił na przywrócenie do działalności biznesowej części stadionu. Obecnie zespół ekspercki, składający się z wybitnych praktyków i profesorów z dziedziny konstrukcji budowlanych, materiałoznawstwa, odlewnictwa i spawalnictwa, wyraźnie wskazuje, że PGE Narodowy jest miejscem bezpiecznym, a organizacja wydarzeń zaplanowanych na 2023 rok nie jest zagrożona.
www.pgenarodowy.pl

Kiedy rusza sprzedaż biletów na mecz Polska – Albania?

W poniedziałek 27 lutego poznaliśmy szczegółowy harmonogram sprzedaży oraz kategorie i ceny biletów na mecz Polska – Albania w ramach kwalifikacji do turnieju finałowego UEFA EURO 2024. Dla Biało-Czerwonych będzie to pierwsze spotkanie na własnym terenie w kampanii o awans do przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Sprzedaż wejściówek na to spotkanie będzie podzielona na dwa etapy. Pierwszy, czyli sprzedaż za pośrednictwem aplikacji InPost Fresh wystartuje już w piątek 3 marca. We wtorek 7 marca wystartuje tzw. sprzedaż otwarta, która będzie prowadzona w Internecie tylko i wyłącznie na portalu Bilety.LaczyNasPilka.pl.

Ile kosztują bilety na mecz Polska – Albania?

Bilety na mecz Polska – Albania mają zróżnicowaną cenę, zależną od rodzaju i kategorii wejściówek. W szczegółach będzie to wyglądało tak:

  • Kategoria I: 240 PLN
  • Kategoria II: 180 PLN
  • Kategoria III: 120 PLN
  • Bilet rodzinny: 100+60 PLN
  • Osoba niepełnosprawna: 90 PLN
  • Easy access: 90 PLN

W ramach biletu rodzinnego na mecz może wejść opiekun i dziecko do lat dwunastu. W przypadku wejściówek dla osób niepełnosprawnych mowa o osobie na wózku inwalidzkim z opiekunem. Z kolei karty wstępu easy access dedykowane są osobom ze znaczną niepełnosprawnością i ich opiekunom. Tych ostatnich do sprzedaży trafi zaledwie 176 sztuk.

Źródło: meczyki.org/PZPN

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button