ME w piłce ręcznej: Polki poznały rywalki

Polskie piłkarki ręczne poznały rywalki, z którymi zmierzą się w fazie grupowej mistrzostw Europy.

Piłkarki ręczne poznały rywalki na MŚ 2021
Piłkarki ręczne poznały rywalki na ME 2022

Turniej po raz pierwszy rozgrywany będzie w trzech krajach: Słowenii (Ljublana, Cejle), Macedonii (Skopje) i Czarnogórze (Podgorica) w dniach od 4 do 20 listopada 2022 roku.

Polki znalazły się wśród najwyżej rozstawionych i były losowane z pierwszego koszyka. Ostatecznie trafiły do grupy D, w której zmierzą się z reprezentacjami Niemiec, Hiszpanii i Czarnogóry. A wszystkie mecze tej grupy będą rozegrane w Podgoricy.

Podopieczne trenera Arne Senstada rozpoczną zmagania od starcia z Niemkami (5 listopada). Dwa lata temu obie drużyny również zmierzyły się w fazie grupowej, a spotkanie zakończyło się wtedy remisem 21:21.

Siódmego listopada czeka je starcie z Hiszpankami, a w ostatnim meczu gupowym zagrają z Czarnogórą. Żadne z tych spotkań nie będzie dla Polek łatwe, bo Hiszpanki to aktualnie czwarta drużyna ubiegłorocznych mistrzostw świata, a Czarnogóra to współgospodarz turnieju.

Do rundy głównej mistrzostw awansują po trzy najlepsze zespoły z każdej grupy, z zaliczeniem wyników fazy grupowej. Grupa A połączy się z B, a C z D. Spotkanie rundy głównej będą rozgrywane w Lublanie i Skopje. Faza finałowa odbędzie się w Lublanie.

Polki po raz óśmy, a piąty z rzędu wystąpią w ME. Najwyższe piąte miejsce zajęły w 1998 roku. Dwa lata temu były 14. Tytułu będą bronić Norweżki.

Żródło: eurosport, PAP

STS kod promocyjny BETONLINE
STS kod promocyjny BETONLINE

5 / 5. Ocen: 1

Paweł Mikulski

Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x