ME Monachium 2022: Jest kolejny medal dla Polski, Sofia Ennaoui na podium!

W piątkowej sesji wieczornej podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2022 w Monachium reprezentacja Polski miała tylko jedną szansę medalową i… ją wykorzystała. Bohaterką dnia w ekipie Biało-Czerwonych została Sofia Ennaoui, która po kapitalnym finiszu zajęła trzecie miejsce w finale biegu na 1500 metrów.

ME Monachium 2022: Finał biegu na 400 metrów bez Święty-Ersetic, ale z trzema innymi Polkami!

Sofia Ennaoui z brązowym medalem ME Monachium 2022

Znakomita polska biegaczka średniodystansowa celowała w medal podczas monachijskiej imprezy i trudno, żeby było inaczej skoro cztery lata wcześniej w Berlinie została wicemistrzynią Starego Kontynentu. Tym razem „Zosia” wpadła na metę jako trzecia i stanęła na najniższym stopniu podium.

Czy w związku z tym można mówić o niedosycie? Na pewno nie z przebiegu finałowego biegu, bo Polka długo znajdowała się w drugiej części stawki i dopiero za sprawą długiego finiszu przesunęła się na medalowe miejsce. Jak swój występ ocenia sama zawodniczka?

Mam niedosyt. Miałam zabrać się z Laurą Muir, taka była nasza taktyka. Ruszyłam za nią, ale cóż… mam zaległości treningowe. Stać mnie było na trzecie miejsce – oceniła Ennaoui w rozmowie z Aleksandrem Dzięciołowskim w TVP Sport. Jestem przeszczęśliwa! Pozdrawiam Angelikę Cichocką. Ona jest najlepsza w historii, cieszę się, że mam kogo gonić. Jestem jedną z najszczęśliwszych osób na stadionie. Po tylu perypetiach, przygodach… ten medal jest dla mnie jak złoto. Cały występ był pod lekkim znakiem zapytania, bo niedawno byłam przeziębiona. W ogóle cały sezon nie był przetrenowany tak jak powinien. Wierzę, że jeśli zdrowie dopiszę, będę w stanie rywalizować z czołówką – dodała nasza medalistka.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dla Sofii Ennaoui to drugi medal mistrzostw Europy w karierze. Gwoli uzupełnienia, Polka pobiegła po brązowy medal podczas finału biegu na 1500 metrów z czasem 4:03.59.

ME Monachium 2022: Plan transmisji na sobotę 20 sierpnia

W sobotę 20 sierpnia szósty dzień rywalizacji na Stadionie Olimpijskich w Monachium i kolejne szanse reprezentacji Polski na medale Lekkoatletyczny Mistrzostw Europy 2022. Co nas czeka i gdzie to będzie można zobaczyć na żywo w telewizji i Internecie?

Już o godzinie 10:15 rozpocznie się chód na 20 kilometrów kobiet, z wicemistrzynią świata Katarzyną Zdziebło w roli głównej. W wieczornej sesji odbędzie się z kolei finałowy bieg sztafetowy 4 x 400 metrów kobiet z „Aniołkami Matusińskiego” jako faworytkami do złota.

Wszystkie najważniejszy wydarzenia Mistrzostw Europejskich w Monachium, w tym zmagania w europejskim czempionacie lekkoatletów, można śledzić w TVP. W TVP Sport i TVP 1 lub 2 oraz na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej publicznego nadawcy.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x