Mauricio Pochettino po meczu z Realem Madryt: Byliśmy lepsi przez pełne 180 minut gry

Real Madryt pokonał PSG 3:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i wyeliminował francuski zespół z rozgrywek. Z tego obrotu spraw mocno niezadowolony jest trener Paryżan, Mauricio Pochettino.

PSG odpada z Ligi Mistrzów!

Nie tak dawno temu wszyscy myśleli, że ekipa z Parc des Princes awansuje do kolejnego etapu Ligi Mistrzów. Paris Saint-Germain wygrało u siebie z Realem Madryt 1:0, i wszystko wskazywało na to, że podopieczni Pochettino wyrzucą „Królewskich” z rywalizacji. Ostatecznie tak się nie stało. W meczu 1/8 finału górą byli gospodarze, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla obecnych liderów ligi hiszpańskiej. Rozczarowania po meczu nie krył menadżer gości, Mauricio Pochettino.

Mam poczucie dużej niesprawiedliwości. Przy pierwszym zdobyteym golu przez Real Madryt to był oczywisty faul Benzemy na Donnarummie. Po tym trafieniu zmieniło się podejście emocjonalne obu zespołów i poczuliśmy się zagrożeni. To dla nas wielki cios, ponieważ w całym dwumeczu byliśmy lepsi. Byliśmy lepsi przez pełne 180 minut gry. Prawda jest taka, że przy wyniku 1:1 Real Madryt nie miał już nic do stracenia i ruszył do przodu wszystkim, co miał.

Błąd Donnarummy? To nie był błąd, to tylko faul. Widziałem 30 czy 40 powtórek z każdego możliwego ujęcia. To nie jest błąd bramkarza, to faul. Najważniejsze są właśnie te najmniejsze detale, a tutaj VAR nie wychwycił jednoznacznego przewinienia. To czynnik, który miał kluczowy wpływ na dalsze nastawienie obu zespołów i całego stadionu.

Rozczarowanie jest ogromne. Wyjeżdżamy z wielkim bólem. Mieliśmy możliwości, żeby zdobyć więcej bramek – spuentował Argentyńczyk.

W trakcie wczorajszego spotkania wściekłości nie ukrywał prezez PSG, Nasser Al-Khelaifi. Według doniesień mediów, 48-latek miał nawet grozić śmiercią delegatowi Realu Madryt. Więcej o tym zdarzeniu przeczytacie klikając w ten odnośnik.

Źródło: Marca.com