Mateusz Grzybek przed meczem z Lechią Gdańsk: będzie to na pewno bardzo mocne spotkanie

Spotkanie z Zagłębiem jest kluczowe dla biało-zielonych w kontekście walki o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Ewentualna strata punktów może oznaczać wypadnięcie z elity. Mimo, że sytuacja w tabeli jest beznadziejna, to Lechia wciąż wierzy w uniknięcie spadku. Głos przed meczem zabrał piłkarz Zagłębia, Mateusz Grzybek, który stwierdził, że jego zespół czeka trudne zadanie.

Mateusz Grzybek przed meczem z Lechią Gdańsk: będzie to na pewno bardzo mocne spotkanie
Mateusz Grzybek przed meczem z Lechią Gdańsk: będzie to na pewno bardzo mocne spotkanie

Mateusz Grzybek przewiduje ciężką przeprawę z Lechią Gdańsk

W rozmowie z klubowymi mediami 27-letni defensor poruszył temat przygotowania do sobotniego meczu.

Przygotowujemy się jak do każdego kolejnego spotkania. Jest to przecież mecz, w którym możemy zgarnąć maksymalnie trzy punkty. Wiadomo, że z psychologicznego punktu widzenia ten mecz jest ważny. Przywożąc komplet punktów z Gdańska będziemy mogli nieco spokojniej patrzeć w tabelę, dlatego z pokorą i pewni swoich umiejętności szykujemy się już do starcia z Lechią – powiedział Grzybek.

Padło także pytanie o charakterystykę zespołu z Gdańska. Co ciekawe, mimo gorszego okresu biało-zielonych, Grzybek spodziewa się bardzo wyrównanego występu. Niemniej przewiduje, że to Zagłębie zgarnie komplet punktów.

Jesteśmy jeszcze przed analizą rywala, ale dobrze znamy naszego najbliższego rywala. Jest to zespół, który teraz gra już każdy mecz z nożem na gardle i będzie to na pewno bardzo mocne spotkanie, w którym nikt nie odpuści centymetra boiska. Nie znamy przecież jeszcze rozstrzygnięć, poza Miedzią Legnica, kto w tym sezonie spadnie z Ekstraklasy. Wszystkie mecze do końca będą emocjonujące i ważne. Uważam jednak, że jeśli utrzymamy naszą dyspozycję z ostatnich gier to możemy myśleć o wywiezieniu z Gdańska kompletu punktów – stwierdził.

Zobacz również:

UWAGA: W STS z kodem promocyjnym BETONLINE dodatkowe 100 PLN bez ryzyka + 1560 PLN w bonusach + 60 PLN za zadania na www.STS.pl.

„Morale w szatni poszły do góry”

W ostatniej ligowej kolecje Zagłębe Lubin pokonało Widzew Łódź 2:0. O ile wynik spotkania może wskazywać coś innego, to nie był to jednostronny mecz. Widzew kontrolował przebieg gry, jednak to rywal stworzył więcej klarownych sytuacji w ataku. Grzybek zdradził, że sobotnie zwycięstwo wpłynęło bardzo pozytywnie na cały zespół.

Była to wygrana po serii meczów, w których nie punktowaliśmy dobrze i na tym nam najbardziej zależało. Cieszymy się z tego zwycięstwa, widać, że morale w szatni poszły do góry, ale też zdajemy sobie sprawę z tego, że nie możemy spocząć na laurach. Jesteśmy skupieni na podtrzymaniu naszej dyspozycji z ostatniego meczu i tak też szykujemy się do kolejnego starcia w lidze – podsumował.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 54 PLN freebety
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x