Marcin Waliński wzmocnił GKS Katowice

W środowe popołudnie GKS Katowice ogłosił kolejny transfer do klubu. Do składu drużyny ze stolicy województwa śląskiego dołączył doświadczonych przyjmujący, Marcin Waliński.

Gdzie zagra Marcin Waliński w nowym sezonie? (Fot.: GKS Katowice)

Marcin Waliński w siatkarskiej GieKSie

Siatkarska karuzela transferowa nabiera tempa. W środę do składu GKS-u Katowice na sezon 2023/2024 dołączył Marcin Waliński, 32-letni przyjmujący pochodzący z Trzcianki. Popularny „Kipek” rozegrał już 14 sezonów i ponad 300 spotkań na poziomie PlusLigi, w której reprezentował barwy EKS-u Skry Bełchatów, Transferu Bydgoszcz, MKS-u Będzin, Indykpolu AZS-u Olsztyn, Cuprum Lubin, Ślepska Malow Suwałki oraz Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Czytaj też: Godziny meczów i wyniki Siatkarskiej Ligi Narodów 2023

To właśnie w klubie z Zawiercia Waliński spędził sezon 2022/2023, w trakcie którego wystąpił w 29 spotkaniach PlusLigi, zdobywając łącznie 116 punktów, w tym 12 blokiem i 9 zagrywką.  

„Temat zatrudnienia Marcina Walińskiego w GKS-ie pojawiał się już wcześniej, ale tym razem w końcu udało się doprowadzić wszystko do szczęśliwego końca. Wieloletnie doświadczenie i umiejętności Marcina doskonale uzupełniają się z młodzieńczą fantazją naszych zawodników. Wierzymy, że dzięki pozyskaniu Marcina linia przyjęcia będzie jedną z najlepszych, jaką GKS Katowice dysponował podczas kilkuletniego pobytu w PlusLidze” – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

Jakie dotychczas sukcesy osiągał najnowszy nabytek siatkarskiej GieKSy? W karierze młodzieżowej sięgał po złoto mistrzostw Polski kadetów (2007) i brąz mistrzostw Polski juniorów (2009), zdobył także złoty medal i tytuł MVP rozgrywek Młodej Ligi 2011/2012 jako zawodnik Delecty Bydgoszcz.

Czytaj też: Kiedy grają polskie siatkarki następny mecz?

Rok później „Kipek” miał okazję rozgrywać mecze w międzynarodowych rozgrywkach Pucharu Challenge, w których klub z Bydgoszczy awansował do półfinału i przegrał walkę o strefę medalową z Uralem Ufa. Waliński w swojej późniejszej karierze występował w europejskich pucharach w barwach klubu z Zawiercia: w Pucharze Challenge 2019/2020 i w Lidze Mistrzów 2022/2023. 

Superbet TV darmowe transmisje meczów online
Superbet TV darmowe transmisje meczów online

Marcin Waliński o podpisaniu kontraktu z GKS-em Katowice

Wcześniej GKS Katowice poinformował o zakontraktowaniu rozgrywającego Łukasza Kozuba oraz środkowego Łukasza Usowicza oraz o przedłużeniu umów z trenerem Grzegorzem Słabym i szeregiem kluczowych zawodników.

Źródło: GKS Katowice/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X