Manuel Armoa nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn!

Młody, perspektywiczny i utalentowany przyjmujący – tak swój najnowszy nabytek przedstawia Indykpol AZS Olsztyn, który w środę 14 czerwca ogłosił pozyskanie nadziei argentyńskiej siatkówki. Mowa o Manuelu Armoa, brązowym medaliście mistrzostw świata kadetów. To jeden z ciekawszych ruchów w PlusLidze podczas okna transferowego przed sezonem 2023/2024.

Manuel Armoa nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn (Fot.: @indykpolazs on Twitter)

Indykpol AZS Olsztyn ma nowego przyjmującego

Lista sukcesów i wyróżnień 20-letniego zawodnika jest zresztą znacznie dłuższa. Armoa to też najlepszy przyjmujący mistrzostw świata juniorów oraz dwukrotny mistrz argentyńskiej ekstraklasy. Występy w PlusLidze, gdzie będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn przed dwa najbliższe lata będą bla niego pierwszymi w zagranicznych rozgrywkach. Co jeszcze wiemy o tym zawodniku?

Manuel Armoa urodził się 1 grudnia 2002 roku. Od początku był „skazany” na siatkówkę, ponieważ pochodzi jego babcia, ciocia i wujek również zawodowo uprawiali ten sport. Od 2018 roku reprezentował barwy argentyńskiego UPCN Voley Club z San Juan, z którym dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Argentyny (2021, 2022), srebrny (2023) i brązowy medal (2019). Na swoim koncie ma także zwycięstwa w Pucharze ACLAV (Puchar Argentyny – 2019 i 2020) oraz Pucharze Mistrza (Superpuchar Argentyny – 2022). Armoa może pochwalić się także srebrnymi medalami w Klubowych Mistrzostwach Ameryki Południowej (2019 i 2020). W minionym sezonie rozegrał 27 spotkań w których zdobył 417 punktów – 342 w ataku (50% skuteczności), 40 w bloku oraz 35 w polu serwisowym. Został także wybrany do drużyny sezonu. Mierzący 199 cm wzrostu siatkarz, był także jednym z filarów młodzieżowych reprezentacji Argentyny. W 2018 roku wraz z kolegami zdobyli srebro Mistrzostw Ameryki Południowej Kadetów, a rok później – brązowy medal Mistrzostw Świata Kadetów. Podczas Mistrzostw Świata U21 w 2021 roku, został wybrany najlepszym przyjmującym imprezy.
Źródło: Indykpol AZS Olsztyn

Obecnie Manuel Armoa przebywa z seniorską reprezentacją Argentyny, wraz z którą uczestniczy w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów 2023.

„Manuel Armoa jest młodym i perspektywicznym zawodnikiem. Ma doświadczenie na arenie międzynarodowej, ponieważ w ubiegłym sezonie występował w barwach seniorskiej reprezentacji Argentyny. Jestem przekonany, że będzie bardzo ważną postacią w naszej drużynie” – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie.

Radości nie kryje też sam zawodników, który przyznał, że wpływ na jego decyzję miał fakt, że szkoleniowcem olsztynian jest jego rodak, Javier Weber, w przeszłości selekcjoner Albicelestes, niezwykle ceniony w Argentynie za swój warsztat. Nie bez znaczenia miał być również skład, jaki zbudowano na sezon 2023/24 w stolicy Warmii i Mazur, a ten może wyglądać naprawdę imponująco, jeśli potwierdzą się wszystkie medialne doniesienia.

Póki co Indykpol AZS Olsztyn poinformował między innymi o przedłużeniu umowy z przyjmującym Moritzem Karlitzkiem, który może występować również na ataku, o raz o zakontraktowaniu przyjmującego Nicolasa Szerszenia.

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

Źródło: Indykpol AZS Olsztyn/volley24.pl

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X