Manchester United w Warszawie już w ten weekend!

Po przerwie spowodowanej pandemią wraca międzynarodowy turniej Legia Cup U11. Rywalizacja, w której wezmą udział m.in. Manchester United, RB Salzburg, PSV Eindhoven, Hertha Berlin, Sparta Praga oraz Legia Warszawa odbędzie się w najbliższy weekend 26-27 listopada na boisku bocznym przy Łazienkowskiej 3.

Manchester United w Warszawie już w ten weekend!
Manchester United w Warszawie już w ten weekend!

Legia Cup 2022 – data + drużyny

Ostatnia edycja turnieju Legia Cup odbyła się w listopadzie 2019 roku. Wówczas zwycięzcą okazał się być belgijski RSC Anderlecht, który w pokonanym polu pozostawił m.in. Juventus czy RB Salzburg. Realizację kolejnych edycji uniemożliwiła pandemia koronawirusa, która na wiele miesięcy wstrzymała międzynarodową rywalizację.

– Legia Cup, który wraca po pandemicznej przerwie, to jeden z najmocniej obsadzonych turniejów juniorskich w Polsce o uznanej już marce. Ma on również wartość szkoleniową dla naszej Akademii, która dzięki rywalizacji z rówieśnikami z zachodnich klubów może inspirować się i wzbogacać swój piłkarski warsztat. Na obiektach Legii ponownie będziemy gościć młodych zawodników takich drużyn jak Manchester United, PSV Eidhoven, Hertha Berlin czy Red Bull Salzburg, co pokazuje, że utrzymujemy rangę i jakość sportową turnieju na europejskim poziomie. Dziękujemy partnerom turnieju za zaangażowanie w jego rozwój i promocję juniorskiego futbolu. Zapraszamy do oglądania – mówi prezes Legia Soccer Schools i organizator turnieju Adam Orlikowski.

Przypominamy, że 26 listopada na mundialu w Katarze dojdzie do meczu Polska – Arabia Saudyjska. Początek zaplanowano na godzinę 14.

Uczestnicy turnieju Legia Cup 2022

W edycji 2022 udział weźmie 12 zespołów:

1. Legia Warszawa
2. Manchester United (Anglia)
3. Aston Villa (Anglia)
4. RB Salzburg (Austria)
5. Hertha Berlin (Niemcy)
6. PSV Eindhoven (Holandia)
7. Sparta Praga (Czechy)
8. DAC 1904 Dunajska Streda (Słowacja)
9. PDA/Vistula S.C. (USA)
10. DTFS (Czechy/Niemcy)
11. Reprezentacja Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej
12. UKS Varsovia (zwycięzca turnieju eliminacyjnego dla Klubów Partnerskich Legii)

W tym roku grać będą drużyny złożone z chłopców z rocznika 2012 i młodszych. Turniej będzie rozgrywany w formule „każdy z każdym”, o kolejności zdecyduje dorobek punktowy po dwudniowej rywalizacji. Każdy mecz będzie trwał 15 minut.

Partnerami turnieju są adidas, Województwo Mazowieckie, m.st. Warszawa oraz Minister Sportu i Turystyki.

4.7 / 5. Ocen: 51

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x