Manchester City oskarżony o łamanie ważnych przepisów!

Mistrzowie Anglii zostali oskarżeni o złamanie zasad Financial Fair Play. Łacznie postawiono im w tej sprawie ponad 100 zarzutów.

Manchester City oskarżony o łamanie ważnych przepisów!
Manchester City oskarżony o łamanie ważnych przepisów!

Manchester City poniesie karę za złamanie zasad Finansowego Fair Play?

Finansowe Fair Play ma stać na straży mniejszych klubów, które ze względu na ograniczony budżet nie mogą właściwie konkurować z markami budowanymi na pieniądzach. Według zasad FFP, w dużym uproszczeniu, klub nie może wydawać więcej niż zarobił. Wydatki nie mogą przekroczyć kosztów dochodów. Kar za złamanie tej reguły jest kilka, są to między innymi ostrzeżenia, odliczenie punktów, wykluczenie z trwających rozgrywek UEFA czy zakaz rejestracji nowych zawodników w rozgrywkach UEFA.

Od kilku lat działalność finansowa Manchesteru City budziła sporo kontrowersji. Jak się okazuje prowadzone przez władze Premier League śledztwo wykazało, że ekipa sponsorowana przez spółkę z Abu Dhabi dopuściła się licznych nadużyć.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Szefostwo Manchesteru udostępniło do wglądu fałszywe informacje dotyczące klubowej kasy. Wszelakie dane dotyczące zarobków ze sponsoringu oraz koszty działalności są nieprawdziwe. Pracownicy mieli otrzymywać niezarejestrowane wypłaty, które nie zostały uwzględnione w oficjalnej dokumentacji. Według wykrytych informacji od 2013/2014 do kampanii 2017/2018 Manchester miał łamać zasady FFP, jednak skutecznie utrudniał dochodzenie. Włodarze „Obywateli” ograniczali organom PL wgląd do niezbędnych dokumentów.

Nie wiadomo, jaką karę poniesie mistrz Anglii, jak podaje Martyn Ziegler najbardziej prawdopodobną opcją jest odjęcie punktów drużynie Pepa Guardioli. Całą sprawą zajmuje się specjalna komisja, jej prace mają być utajone.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x