Magnus Carlsen wygrał Rapid i Blitz Poland 2023. Pokonał Jana-Krzysztofa Dudę

Niedawno detronizowany mistrz świata, Magnus Carlsen, wygrał Superbet Rapid i Blitz Polska 2023, dzięki swojej wspaniałej grze podczas drugiego dnia sekcji blitz. Norweg zakończył z wynikiem 24/36, zarabiając przy tym pokaźny czek w wysokości 40 000 dolarów za swoje zwycięstwo.

Superbet Rapid i Blitz Polska 2023
Magnus Carlsen wygrał Rapid i Blitz 2023. Pokonał Jana-Krzysztofa Dudę (grandchesstour.org)

Carlsen, który zdecydował się pominąć niedawno zakończone Mistrzostwa Świata w Szachach i został zastąpiony na tronie przez Ding Liren z Chin, pokonał lokalnego faworyta i obrońcę tytułu, Jana-Krzysztofa Dudę, zdobywając tytuł w Warszawie. Duda prowadził wyścig do ostatniego dnia, ale ostatecznie zakończył zaledwie punkt za Carlsenem, osiągając 23/36. Na ostatniej planszy niemal zmusił turniej do dogrywki, prawie pokonując Carlsena.

Superbet Rapid i Blitz Poland 2023: Zawodnicy tuż za podium

Tuż za dwójką liderów uplasowali się Wesley So i Maxime Vachier-Lagrave, którzy ex aequo zajęli trzecie miejsce, zdobywając po 21½ punktu. Levon Aronian zajął piąte miejsce z wynikiem 20½.

„Podziękowania dla kibiców w Polsce za tłumne przybycie. Wspaniałe miejsce do gry. Wezmę to jako kolejny zły dzień dla szachów i dodam do mojej kolekcji trofeów”, napisał na Twitterze Carlsen, który ostatnio wykazuje zainteresowanie pokerem, biorąc udział w wielu wydarzeniach podczas Mistrzostw Świata w Szachach pomiędzy Dingiem a Ianem Nepomniachtchi z Rosji.

Richard Rapport, który był sekundantem Dinga podczas Mistrzostw Świata, zajął szóste miejsce, natomiast Anish Giri zajął siódme.

Kolejne rozgrywki Grand Chess Tour

Grand Chess Tour 2023 przeniesie się do Zagrzebia, w Chorwacji, gdzie zaplanowane jest wydarzenie na dni od 3 do 10 lipca.

ZOBACZ: Jak obstawiać szachy

5 / 5. Ocen: 11

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x