Łukasz Zwoliński piłkarzem Rakowa Częstochowa!

Nowym piłkarzem Rakowa Częstochowa od 1 lipca 2023 roku zostanie Łukasz Zwoliński! 30-letni napastnik Lechii Gdańsk podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. [Czytaj też: Transfery w PKO Ekstraklasie 2023/24!]

Łukasz Zwoliński zostaje w PKO BP Ekstraklasie! (Fot.: @Rakow1921 on Twitter)

Raków Częstochowa ma nowego napastnika

Po spadku Lechii Gdańsk do Fortuna 1. Ligi, co zostało przypieczętowane kilka tygodni temu, stało się jasne, że Łukasz Zwoliński zmieni klub i pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W Polsce lub za granicą. Najkonkretniejszy w rozmowach z piłkarzem okazał się Raków Częstochowa i to jego barw w najbliższych latach będzie bronił „Zwolak”.

Nowy zawodnik świeżo upieczonych mistrzów Polski mierzy 184 centymetry wzrostu. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Pogoni Szczecin, skąd był wypożyczany do pierwszoligowej Arki Gdynia oraz Górnika Łęczna. „Zwolak” do ekipy „Portowców” wrócił przed sezonem 2014/2015 i przez dwie kampanie na boiskach PKO BP Ekstraklasy zdobył 20 łącznie bramek.

Przed zagranicznym transferem do Chorwacji występował również w Śląsku Wrocław. W 2018 roku podpisał kontrakt z beniaminkiem 1. HNL – HNK Gorica, gdzie w 54 meczach strzelił 23 gole. Po udanej zagranicznej przygodzie Zwoliński wrócił do Polski i związał się umową z Lechią Gdańsk, dla której zanotował 107 występów i zdobył 44 bramki, w tym łącznie 13 w trwającym jeszcze sezonie 2022/2023.

„Cieszymy się, że Łukasz mimo wielu ofert zdecydował się na transfer do Rakowa. Jest ogranym i doświadczonym zawodnikiem, który może być ważnym ogniwem w realizacji naszych kolejnych celów w rozgrywkach krajowych oraz europejskich. Jesteśmy głęboko przekonani, że może stać się w Rakowie jeszcze lepszym piłkarzem i przede wszystkim wzmocnić rywalizację wśród napastników” – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Rakowa Częstochowa.

Źródło: Raków Częstochowa/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X