Łukasz Kozub nowym zawodnikiem GKS-u Katowice!

Wiemy już, kto będzie odpowiadał za kreowanie gry GKS-u Katowice w najbliższych rozgrywkach! To 25-letni rozgrywający Łukasz Kozub, który związał się z klubem ze stolicy województwa śląskiego umową obowiązującą do końca sezonu 2023/2024 PlusLigi.

W jakim klubie zagra Łukasz Kozub w sezonie 2023/24? (Fot.: GKS Katowice (materiały prasowe)

Łukasz Kozub znowu w PlusLidze

Umowa podpisana z katowiczanami oznacza, że wychowanek AKS-u Resovii Rzeszów wróci do występów w polskiej lidze po sezonie spędzonym we francuskim Stade Poitevin Poitiers.

Nowy zawodnik GieKSy dał się poznać siatkarskiej Polsce jako zawodnik młodzieżowej kadry Polski, która w latach 2015-2017 sięgała po mistrzostwo świata i Europy w kategorii kadetów i juniorów. Kozub występował w biało-czerwonej drużynie m.in. z Jakubem Szymańskim i Damianem Domagałą. Nowy siatkarz katowiczan jako zawodnik SMS-u PZPS Spała w 2016 roku rywalizował z GKS-em Katowice w finałach I ligi, zakończonych zwycięstwem śląskiego klubu.

Czytaj też: Siatkarskie transfery na żywo!

W PlusLidze Łukasz Kozub reprezentował do tej pory barwy MKS-u Będzin, Asseco Resovii Rzeszów oraz Trefla Gdańsk. W 2022 roku Kozub doczekał się pierwszego powołania do seniorskiej reprezentacji Polski oraz występów w Lidze Narodów.

„Łukasza nikomu przedstawiać nie trzeba. Kibicom GieKSy dał się we znaki jeszcze podczas pobytu naszej drużyny w I lidze, gdzie kierował grą SMS PZPS Spała, z którym nasz zespół rywalizował w finale. Od tego czasu stale podnosił swoje umiejętności, grając w klubach z Będzina, Rzeszowa i Gdańska, a ostatni sezon spędzony we Francji był dla niego kolejnym udanym sprawdzianem. Nie będę ukrywał, że bardzo na niego liczymy i wierzymy, że skutecznie poprowadzi grę naszej drużyny” – powiedział Jakub Bochenek, dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

Łukasz Kozub o transferze do GKS-u Katowice

Superbet TV darmowe transmisje meczów online
Superbet TV darmowe transmisje meczów online

Źródło: GKS Katowice (materiały prasowe)/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X