LUK Lublin triumfował Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza!

Międzynarodowy Turniej Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza za nami! W niedzielę w Lublinie zakończyło się wielkie święto siatkówki, a wisienką na torcie był wielki finał, w którym gospodarze zawodów LUK Lublin po niezwykle emocjonującym pojedynku wygrali 3:2 z włoską drużyną WithU Verona. Trzecie miejsce zajęli siatkarze Berlin Recycling Volleys, a czwarte Barkom Każany Lwów, który wkrótce zadebiutuje w PlusLidze. Największą gwiazdą zawodów był mistrz świata i mistrz olimpijski Tomasz Wójtowicz, który jest inicjatorem rozgrywania turnieju w stolicy Lubelszczyzny. Wszystkie mecze z lubelskiej Hali Globus można było śledzić na żywo w Polsacie Sport.

LUK Lublin triumfował Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza!

Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza 2022 dobiegł końca

Choć do startu sezonu 2022/23 PlusLigi pozostało jeszcze kilkanaście dni, to w miniony weekend emocji na siatkarskich parkietach nie brakowało. Zwłaszcza w Lublinie. Dwa dni efektownego grania, wysoki poziom sportowy i uhonorowanie jednego z najlepszych siatkarzy w historii – Tomasza Wójtowicza. Turniej Bogdanka Volley Cup pokazał, że nawet towarzyskie granie może przypominać poziomem organizacyjnym wielkie międzynarodowe turnieje. Na meczach z udziałem gospodarzy LUK Lublin panowała doskonała atmosfera, kibice byli głośni i pomagali siatkarzom w stworzeniu atrakcyjnych widowisk. W niedzielę przyszło ich ponad dwa tysiące.

Oprawa tego turnieju i fakt, że do Lublina przyjechali goście z trzech krajów pokazują, że warto organizować takie widowiska. Sport, a tutaj siatkówka na najwyższym światowym poziomie, to doskonała reklama naszego miasta i regionu. Bardzo się cieszę że udało się zorganizować takie widowiska w Lublinie. Jestem także szczęśliwy, że nasi siatkarze będą na co dzień grali w hali, która nosi imię Tomasza Wójtowicza. To dla mieszkańców Lublina wyjątkowa postać, bo w sporcie, siatkówce zdobył wszystko, co było do wygrania. To nasz symbol! – mówi Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

W wielkim finale, który został rozegrany w niedzielę 18 września, LUK Lublin, niemal w najsilniejszym składzie – jedynie bez amerykańskiego środkowego Jeffreya Jendryka – wygrał w niesamowitych okolicznościach z włoską drużyną WithU Verona. Lublinianie przegrywali już 11:14 w tie-breaku, wtedy na zagrywkę wszedł Mateusz Malinowski i zagrał trzy kolejne asy! W ostatniej akcji meczu punktową zagrywką popisał się Jakub Wachnik. LUK zwyciężył 3:2 i tym samym triumfował w pierwszym międzynarodowym turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza.

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Lubelski Węgiel Bogdanka S.A, jedno z najbardziej znanych przedsiębiorstw regionu lubelskiego.

Chcieliśmy, by ten turniej był wielkim świętem Lubelszczyzny, Lublina, naszej siatkówki i naszego znakomitego patrona – Tomasza Wójtowicza. Mieliśmy okazję poznać zespoły z czterech różnych kultur gry w siatkówkę, a to zbyła dla kibiców atrakcyjne. Zrobiliśmy wszystko, by w Lublinie odbyło się prawdziwe, międzynarodowe święto siatkówki i myślę, że to się nam wspólnie udało. – mówi Jakub Czaban, prezes Fundacji Rozwoju Lubelskiej Siatkówki im. Tomasza Wójtowicza.

W trakcie turnieju przyznano także specjalne wyróżnienia. Tomasz Wójtowicz otrzymał złotą odznakę „Zasłużony dla sportu”, wręczaną przez przedstawiciela Marszałka Województwa Lubelskiego oraz odznakę Promotor Polski, wręczaną przez Prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” Krzysztofa Przybyła.

Długo czekałem na taki międzynarodowy turniej w moim rodzinnym mieście, bardzo się cieszę, że mogę oglądać takie zawody właśnie tutaj w Lublinie. Oby to był początek czegoś, co na stałe wpisze w kalendarz siatkarski w naszym kraju. – powiedział legendarny zawodnik reprezentacji Polski.

W meczu o trzecie miejsce zespół Berlin Recycling Volleys pokonał 3:0 Barkom Każany Lwów, szykujący się do debiutu w PlusLidze.

Zdjęcia z finałowego dnia Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

Podsumowanie Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza 2022

MVP Bogdanka Volley Cup Mateusz Malinowski
Przyjmujący LUK Lublin Wojciech Włodarczyk
Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

Przypominamy, że siatkarze LUK Lublin rozgrywki sezonu 2022/23 zainaugurują w sobotę 1 października, kiedy to o godzinie 20:30 podejmą w Hali Globus drużynę Cerrad Enea Czarnych Radom. Trzy dni później, we wtorek 4 października o 21:00, Mateusz Malinowski i spółka zmierzą się na wyjeździe z broniącą tytulu Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x