LUK Lublin triumfatorem PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki 2022! (Fotogaleria)

Siatkarze LUK Lublin zwyciężyli w rozgrywanej od czwartku w Krakowie trzeciej edycji turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Srebrne medale wywalczyli siatkarze PSG Stali Nysa, brązowe Cuprum Lubin. Na MVP turnieju został wybrany Wojciech Włodarczyk, przyjmujący lubelskiego zespołu.

LUK Lublin triumfatorem PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki 2022! (Fotogaleria) [Fot.: Piotr Sumara/PlusLiga]

PreZero Grand Prix PLS: LUK Lublin zwycięzca trzeciej edycji

Niedziela 14 sierpnia była czwartym i zarazem ostatnim dniem trzeciej edycji letniego PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, która zagościła na Kompleks Sportowy „Wanda” w Krakowie. Na podium tym razem zameldowały się kolejno zespoły LUK Lublin, PSG Stal Nysa i Cuprum Lubin. Najlepszym zawodnikiem tegorocznych zmagań na piasku został Wojciech Włodarczyk, przyjmujący ekipy ze stolicy Lubelszczyzny.

W wielkim finale PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki 2022 zawodnicy LUK Lublin potrzebowali zaledwie dwóch setów, żeby uporać się z drużyną z Opolszczyzny. Wystarczy powiedzieć, że triumfatorzy rozgrywek oddali przeciwnikom kolejno 19 i 11 punktów, a rywalizacja toczyła się tak jak w hali do 25 oczek.

W meczu o brąz, który chronologicznie została rozegrany jako pierwszy, mieliśmy zdecydowanie bardziej zaciętą rywalizację. Pierwsze seta 25:21 wygrali siatkarze Cuprum Lubin, ale w kolejnym na przewagi zwyciężyli gracze Projektu Warszawa (26:24). O losach brązowego medalu musiał zadecydować więc tie-break, w którym lubinianie wygrali 15:12.

Fotorelacja z finałowego dnia PreZero Grand Prix PLS 2022

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x