LOTTO SuperLIGA 2023: terminarz, zawodnicy, zasady

LOTTO SuperLIGA 2023 to zawodowa liga tenisa ziemnego. Jak wygląda jej terminarz oraz zasady, jacy zawodnicy będą brać w niej udział? Oto wszystkie najważniejsze informacje!

LOTTO SuperLIGA 2023: terminarz, zawodnicy, zasady
LOTTO SuperLIGA 2023: terminarz, zawodnicy, zasady

LOTTO SuperLIGA 2023 zawodnicy. Kto wystąpi?

LOTTO SuperLIGA to innowacyjny projekt zawodowej ligi tenisa ziemnego, której premierowa edycja wystartowała w 2022 roku, w 100. rocznicę powstania Polskiego Związku Tenisa. Unikalna formuła, mająca wyłonić drużynowego mistrza Polski, zakończyła się sukcesem sportowym oraz organizacyjnym. Kibice w kraju mogli obejrzeć zawodników i zawodniczki z szerokiej, światowej czołówki.

W ramach rozgrywek LOTTO SuperLIGA na kortach pojawili się między innymi: zajmujący 47. pozycję w światowym rankingu ATP, sensacja tegorocznego Australian Open, Czech Jiri Lehecka, czy 54. „rakieta” Fin Emil Ruusuvuori. Wśród kobiet największą gwiazdą była sklasyfikowana obecnie na 27. miejscu w rankingu WTA Chorwatka Petra Martic. W rozgrywkach występowały również największe gwiazdy polskiego tenisa ostatnich lat – Agnieszka i Ula Radwańskie, Łukasz Kubot, Jerzy Janowicz czy tegoroczny finalista gry podwójnej w Australian Open Jan Zieliński. Do LOTTO SuperLIGA została zgłoszona również 21. w rankingu WTA Magda Linette. Łącznie w rozgrywkach uczestniczyło ponad 100 profesjonalnych zawodników, z czego blisko 1/3 zaliczyła w zeszłym sezonie przynajmniej jeden występ w turnieju z cyklu Wielkiego Szlema.

STS bez ryzyka na tenis
STS bez ryzyka na tenis

LOTTO SuperLIGA 2023 terminarz. Kiedy mecze?

W LOTTO SuperLIGA 2023 w sezonie zasadniczym zagra osiem zespołów: BKT Advantage Bielsko-Biała, CKT Grodzisk Mazowiecki, KT Kubala Ustroń, WKT Mera Warszawa, KS Górnik Bytom, PARK TENISOWY OLIMPIA Poznań, AZS TENIS Poznań oraz WKS GRUNWALD Poznań (awans z forBET 1 LIGA). Pierwsza kolejka sezonu zasadniczego odbędzie się w dniach 6-7 maja, natomiast ostatnia w dniach 12-13 sierpnia.

Pierwsza kolejka:🗓️ 6-7 maja 🗓️
Ostatnia kolejka:🗓️ 12-13 sierpnia 🗓️

Mecz barażowy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej zaplanowany jest na 3 września br. Z kolei FINAL FOUR, gdzie cztery najlepsze zespoły z sezonu zasadniczego rozegrają finałowy turniej o tytuł i medale Drużynowych Mistrzostw Polski, odbędzie się w grudniu br. Dokładny kalendarz gier poznamy 14 marca br. podczas oficjalnego losowania, które transmitowane będzie w Polsat Sport.

Lotto Superliga mecze. Kto z kim gra?

KOL.DATAGOSP. – GOŚĆGOSP. – GOŚĆGOSP. – GOŚĆGOSP. – GOŚĆ
106-07.051 – 82 – 73 – 64 – 5
213-14.057 – 18 – 24 – 35 – 6
303-04.066 – 12 – 53 – 78 – 4
410-11.061 – 56 – 28 – 37 – 4
522-23.072 – 13 – 54 – 67 – 8
605-06.081 – 43 – 25 – 78 – 6
712-13.081 – 34 – 25 – 86 – 7
  • Drużyna 1 – WKS GRUNWALD Poznań
  • Drużyna 2 – TENNIS TEAM Kalisz
  • Drużyna 3 – KT KUBALA Ustroń
  • Drużyna 4 – KS GÓRNIK Bytom
  • Drużyna 5 – CKT Grodzisk Mazowiecki
  • Drużyna 6 – BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała
  • Drużyna 7 – AZS TENIS Poznań
  • Drużyna 8 – WKT MERA Warszawa

Jednocześnie toczone będą rozgrywki w forBET 1.LIGA, w których wystąpi pięć drużyn: TIM GWARDIA Wrocław, COME-ON Wrocław, KT GAT Gdańsk, ZTT BAZALT Złotoryja oraz KT ROYAL Zielona Góra.

Drużyna zajmująca pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej uzyska bezpośrednią kwalifikację do najwyższej klasy rozgrywkowej, natomiast druga ekipa w stawce stoczy pojedynek barażowy o awans z zespołem z siódmego miejsca po sezonie zasadniczym LOTTO SuperLIGA.

alka będzie zacięta. Szczególnie, że kluby na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej mocno się profesjonalizują. – Mamy zespoły, które pozyskują sponsorów tytularnych. Z pełną odpowiedzialnością mogę dziś nazwać forBET 1. LIGĘ rozgrywkami zawodowymi. Od początku projektu przyświecał nam cel, aby kluby przeobrażały się w organizacje sportowe z prawdziwego zdarzenia i to się dzieje. Zmierzamy w dobrym kierunku – przekonywał Artur Bochenek, wiceprezes zarządu SuperLIGA S.A.

Forbet wśród partnerów LOTTO SuperLigi!

Partnerem tytularnym rozgrywek SuperLIGI jest marka LOTTO, którego właścicielem jest Totalizator Sportowy (stojący m.in. za jedynym w Polsce legalnym kasynem internetowym – Total Casino).

Wspieranie polskiego sportu mamy wpisane w nasze DNA od 67 lat, dlatego decyzja o naszym zaangażowaniu w LOTTO SuperLIGA była oczywista. Zwłaszcza, że jest to najbardziej profesjonalna liga tenisa na świecie. Mamy nadzieję, że kolejne sezony przyniosą nie tylko dalszą profesjonalizację tenisa w Polsce, ale także wyłonią kolejne tenisowe talenty – mówi Aida Bella Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej, Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Z kolei marka forBET będzie patronować zmaganiom 1. LIGI (drugi poziom rozgrywkowy). Ponadto honorowy patronat nad projektem drugi rok z rzędu objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

GoBet tenis - obstawianie
GoBet tenis – obstawianie

O odpowiednią promocję rozgrywek zadbają partnerzy medialni. Polsat Sport, Przegląd Sportowy oraz Tenis Magazyn już drugi rok z rzędu będą wspierać komunikacyjnie LOTTO SuperLIGA. Do tego grona dołączył należący do koncernu Polska Press portal Sportowy24.pl oraz znana na całym świecie platforma społecznościowa Tik-Tok, której jednym z kluczowych fundamentów przyjętej niedawno globalnej strategii rozwoju jest promocja tenisa ziemnego.

Zróżnicowane grono partnerów medialnych oddaje filozofię naszego działania. Chcemy promować rozgrywki LOTTO SuperLIGA w różnych grupach i środowiskach. Pozyskanie portalu Sportowy24.pl oraz szersza niż dotychczas współpraca komunikacyjna z klubami umożliwi nam integrację lokalnej społeczności wokół ich struktur. Natomiast za sprawą kooperacji z Tik-Tokiem otworzymy się na młodszych odbiorców, którzy preferują szybszy i bardziej dynamiczny przekaz – przekonuje Danuta Dmowska-Andrzejuk, prezes zarządu SuperLIGA S.A.

Dynamiczny rozwój projektu podkreśla nowe, odświeżone logo rozgrywek. Powstało ono na bazie zeszłorocznej identyfikacji wizualnej, stworzonej na potrzeby odbywającego się w Zielonej Górze FINAL FOUR i spotkało się z ciepłym przyjęciem środowiska tenisowego.

Większa atrakcyjność rozgrywek

W dalszym ciągu organizowane będą spotkania kolejki. Tym razem jednak to kluby będą rywalizować o przyznanie im tego statusu, co powinno skutkować większą atrakcyjnością rozgrywek oraz łączeniem formatu profesjonalnych zmagań sportowych z piknikiem o charakterze rekreacyjnym.

Chcemy, aby spotkania kolejki poza byciem prawdziwym sportowym świętem, stanowiły również platformę dla klubów do budowania oferty eventowo-rekreacyjnej oraz płaszczyznę łączenia lokalnego biznesu – dodaje Danuta Dmowska-Andrzejuk, prezes zarządu SuperLIGA S.A.

Fortuna bonus bez depozytu na Australian Open 2023
Fortuna bonus bez depozytu na Australian Open 2023

Mecze kolejki transmitowane będą na żywo w Polsat Sport w każdą niedzielę trwania rozgrywek o godz. 12.30. Podsumowaniem danej kolejki będzie wtorkowy magazyn LOTTO SuperLIGA w Polsat Sport (sprawdź, jak otrzymać darmowy voucher na Polsat Box Go), wypełniony rozmowami, podsumowaniami oraz najciekawszymi materiałami video ze wszystkich kortów.

W planach jest również wybór MVP, czyli najlepszego zawodnika wszystkich kolejek sezonu zasadniczego oraz FINAL FOUR LOTTO SuperLIGA.

Pełen optymizmu przed startem drugiego sezonu jest Michał Domański, trener i dyrektor sportowy WKT Mera Warszawa. – Pierwszy sezon był dla nas dość trudny, gdyż nie wiedzieliśmy czego się spodziewać, dlatego postawiliśmy na szeroki skład. Brązowy medal był dla nas zaskoczeniem. Nikt nie oczekiwał, że tak daleko dojdziemy. Warto podkreślić, ze znane nazwiska w naszym składzie przyciągają do klubu młodych adeptów tenisa, dlatego na brak zainteresowania nie możemy narzekać.

Grono znamienitych gości w studiu Polsat Sport uzupełnili: Janusz Lewandowski, doradca zarządu CKT Grodzisk Mazowiecki, Martyna Kubka – tenisistka CKT Grodzisk Mazowiecki, Weronika Ewald – tegoroczna ćwierćfinalistka juniorskiego Australian Open oraz Kinga Szynklarz – prezes sekcji tenisowej TIM GWARDIA Wrocław.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Bukmacherska Sp. z o.o. zezwolenie z 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

4.9 / 5. Ocen: 51

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x